Zawiadomienia do prokuratury na kontrolę poselską

Opublikowano: 04.08.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1847

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna — poinformowało pierwsze Radio Zet.

Prezes URPL poinformował 2 sierpnia, że w poniedziałek do jego biura, „pod hasłem kontroli poselskiej”, wkroczył Grzegorz Braun (Konfederacja) razem z grupą osób. „Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu” — powiedział na antenie TVN 24 Grzegorz Cessak.

„Nikt ze mną wcześniej nie uzgadniał tej kontroli. Wtargnięto do mojego gabinetu na siłę. To źle, że takie sytuacje są podsycane przez parlamentarzystów, bo to jest kwestia dyskusji na temat tego, jak są przeprowadzane badania kliniczne” — dodał szef URPL. Po tym incydencie prezes URPL potwierdził, że składa zawiadomienie do prokuratury. Urząd będzie dodatkowo chroniony przez policję. Jak mówił, grupa osób, która zjawiła się w jego biurze oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia.

W poniedziałek (2.08.2021) poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, przeprowadził interwencję poselską w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. Interwencja dotyczyła pozwolenia wydanego przez prezesa Grzegorza Cessaka na prowadzenie badania klinicznego szczepionki Pfizer na dzieciach poniżej 12 roku życia. Braun domagał się okazania dokumentów, na podstawie których zostało wydane to pozwolenie.

Posłowi Konfederacji towarzyszyła doktor Katarzyna Ratkowska oraz relacjonujący interwencję Jan Pospieszalski i Marcin Rola. Dołączył też mec. Stefan Saczkowski. Prezes Cessak opuścił urząd w trakcie interwencji, a urzędnicy dowodzili, że nie mogą okazać dokumentów bez zgody firmy Pfizer. Jedyne, co przekazano, to kilka stron w języku angielskim, chociaż zgodnie z prawem dokumentacja urzędowa powinna zostać przetłumaczona na polski. Poseł Braun otrzymał też pismo, z którego wynika, że urząd wyśle zapytanie do Pfizera o to, czy może okazać żądana dokumentację.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: wRealu24, Radio Zet
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 16, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
najzwyklejszy
Użytkownik
najzwyklejszy

Cessak to kolejny faszysta a przede wszystkim morderca i ludobójca. Poseł miał i ma pełne prawo wglądu do istniejących dokumentów, niech ten faszysta któremu kara śmierci za jego zgodę na bezprawne odbieranie zdrowia “szczepionkami” oraz prawdopodobne mordowanie polskich dzieci, jak najszybciej zdycha. Przeklinam go przed Bogiem prosząc by jak najszybciej spłonął, razem z całym aktualnym rządem RP i jego przy… (…dupasami).

nazizm to ideologia lewicowa
Użytkownik
nazizm to ideologia lewicowa

A moze posel Braun powinien, po uprzedniej zapowiedzi oczywiscie, przyjsc z bukietem kwiatow, dobrym koniakiem i luksusowymi panienkami? Chyba ci sie cessak pomylila wizyta posla na sejm RP z wizyta akwizytorow bigpharmy.

beth
Użytkownik
beth

jak sądzę odpowiedź na tego typu działania żołnierza glob……=> ” cyber- kontrol- med-systemu ” znajdziemy w poniższym wywiadzie
https://vk.com/zbigniew64?z=video516700732_456239151%2Fa222a9cfd5571b324b%2Fpl_post_621183654_169