Zaufanie do mediów głównego nurtu na najniższym poziomie w historii

Opublikowano: 23.01.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1082

Zaufanie do mediów głównego nurtu na najniższym poziomie w historii. Firma PR Edelman co roku przeprowadza badanie skali zaufania obywateli Stanów Zjednoczonych do mediów mainstreamowych. Tegoroczne wyniki powinny mocno dać do myślenia największym koncernom.

Zaufanie Amerykanów do największych korporacji medialnych, które ostatnio zasłynęły głównie bezpardonowym, zmasowanym atakiem na Donalda Trumpa, przy jednoczesnym przykrywaniu afer związanych z Joe Bidenem, co wypaczyło wynik wyborów, osiągnęło najniższy poziom w historii i spadło do zaledwie 46 procent. To pierwszy przypadek w historii badania, gdy mniej niż połowa mieszkańców USA ma zaufanie do mediów głównego nurtu.

Gwałtownie spadło także zaufanie Amerykanów do mediów społecznościowych. Ono także jest najniższe od początku przeprowadzania odpowiednich badań – wynosi tylko 27 procent. Cenzorskie działania Facebooka, Google i Twittera zaczynają odbijać się tym firmom czkawką.

Ogólnoświatowe zaufanie do mediów społecznościowych jest trochę wyższe. Wynosi 35 procent.

Aż 56 procent Amerykanów jest zdania, że główne media „celowo próbują wprowadzić ludzi w błąd, mówiąc, o rzeczach, o których wiedzą, są fałszywe”. Uważają, wprost, że media kłamią, oraz że „rażąco przesadzają”.

58% obywateli Stanów Zjednoczonych zgadza się także z twierdzeniem, że większość mediów jest „bardziej zainteresowana wspieraniem ideologii lub stanowiska politycznego niż informowaniem opinii publicznej”.

Tylko 17% zwolenników Donalda Trumpa uznaje mainstreamowe media za godne zaufania. Co ciekawe, w wypadku wyborców Joe Bidena ten odsetek jest znacznie wyższy i wynosi 57 procent. Nadal jednak z punktu widzenia tychże mediów jest to wynik mocno rozczarowujący.

Giganci medialni pracują na to od lat. Cenzurowanie, maksymalne zaniżanie standardów dziennikarskich oraz etycznych, tworzenie fasady demokracji oraz iluzji pluralizmu – to tylko niektóre z zarzutów, jakie można im postawić.

Im mniej ludzi będzie oglądało główne telewizje, im większy odsetek społeczeństwa przestanie korzystać z najpopularniejszych narzędzi internetowych, tym większa szansa na to, że zmusimy te koncerny do podcięcia gałęzi, na której one siedzą.

Autorstwo: Marcin Kozera
Zdjęcie: Mike MacKenzie (CC BY 2.0)
Na podstawie: NCzas.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,89 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o