Zatrzymani na Białorusi Rosjanie zostali aresztowani

Opublikowano: 02.08.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 241

Rosjanie zatrzymani na Białorusi zostali aresztowani – poinformował szef Komitetu Śledczego Iwan Noskiewicz. Według przedstawiciela KŚ nie spodziewano się w stosunku do nich żadnych innych decyzji.

„Otrzymaliśmy informację, że praktycznie wszyscy mają poważną przeszłość militarną. Walczyli na wschodniej Ukrainie” – powiedział Noskiewicz. Jednocześnie Mińsk zauważa, że większość szczegółów sprawy to tajemnice śledztwa. Teraz białoruscy śledczy są zaangażowani w „aktywną fazę śledztwa w sprawie karnej”.

Wcześniej prezydent Aleksander Łukaszenko powiedział też, że zatrzymani Rosjanie nie planują, jak to podkreśla Moskwa, lecieć do Stambułu, ale przebywają w republice w „innych celach”. Według Mińska, 33 zatrzymanych to tylko część grupy 180 lub dwustu osób, które miały zostać rzekomo „przerzucone” na Białoruś.

Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że z dużą dozą pewności można powiedzieć, że zatrzymani na Białorusi Rosjanie są pracownikami prywatnej firmy ochroniarskiej, byli w kraju tranzytem i spóźnili się na lot (władze Białorusi podejrzewają, że to przygotowane zawczasu alibi, a najemnicy wcale nie zamierzali lecieć do Turcji – przypis WM). Według Pieskowa zatrzymani nie popełnili nielegalnych działań, a Rosja nie ingerowała i nie ingeruje w wewnętrzne sprawy Białorusi.

Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski zaproponował prezydentowi Białorusi Aleksandrowi Łukaszence, aby ten przeprowadził „piękne” wybory prezydenckie, wycofując swoją kandydaturę. „Władza – to na długo. Ścieżka, samoloty, warty honorowe, wszyscy się kłaniają… To najstraszniejszy narkotyk. Łukaszenka nie może się oderwać… Aleksandrze Grigoriewiczu, oderwij się i przeprowadź piękne wybory, wycofując swoją kandydaturę” – powiedział Żyrinowski na uroczystości poświęconej 50. rocznicy jego działalności politycznej. Lider LDPR podkreślił, że „najlepszą opcją” będzie powrót Białorusi „do rodzinnych brzegów” na wzór Krymu (Krym został przyłączony do Rosji – przypis WM).

Wybory na Białorusi odbędą się 9 sierpnia, przedterminowe głosowanie rozpocznie się 4 sierpnia. Łukaszenka kandyduje na szóstą kadencję. Oprócz obecnego prezydenta Aleksandra Łukaszenki i Swietłany Tichanowskiej wezmą w nich udział była posłanka Anna Kanopackaja, lider partii Białoruska Socjaldemokratyczna Partia (Hramada) Siergiej Czereczeń oraz współprzewodniczący zjednoczenia „Mów prawdę” Andriej Dmitrijew.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rici
Użytkownik
rici

Pamietam Zyrinowskiego jak byl jeszcze przewodniczacym Mlodych Zydow Radzieckich, no i byl bardzo aktywny.