Zatrzymani na Białorusi Rosjanie zostali aresztowani

Opublikowano: 02.08.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 648

Rosjanie zatrzymani na Białorusi zostali aresztowani – poinformował szef Komitetu Śledczego Iwan Noskiewicz. Według przedstawiciela KŚ nie spodziewano się w stosunku do nich żadnych innych decyzji.

„Otrzymaliśmy informację, że praktycznie wszyscy mają poważną przeszłość militarną. Walczyli na wschodniej Ukrainie” – powiedział Noskiewicz. Jednocześnie Mińsk zauważa, że większość szczegółów sprawy to tajemnice śledztwa. Teraz białoruscy śledczy są zaangażowani w „aktywną fazę śledztwa w sprawie karnej”.

Wcześniej prezydent Aleksander Łukaszenko powiedział też, że zatrzymani Rosjanie nie planują, jak to podkreśla Moskwa, lecieć do Stambułu, ale przebywają w republice w „innych celach”. Według Mińska, 33 zatrzymanych to tylko część grupy 180 lub dwustu osób, które miały zostać rzekomo „przerzucone” na Białoruś.

Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że z dużą dozą pewności można powiedzieć, że zatrzymani na Białorusi Rosjanie są pracownikami prywatnej firmy ochroniarskiej, byli w kraju tranzytem i spóźnili się na lot (władze Białorusi podejrzewają, że to przygotowane zawczasu alibi, a najemnicy wcale nie zamierzali lecieć do Turcji – przypis WM). Według Pieskowa zatrzymani nie popełnili nielegalnych działań, a Rosja nie ingerowała i nie ingeruje w wewnętrzne sprawy Białorusi.

Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski zaproponował prezydentowi Białorusi Aleksandrowi Łukaszence, aby ten przeprowadził „piękne” wybory prezydenckie, wycofując swoją kandydaturę. „Władza – to na długo. Ścieżka, samoloty, warty honorowe, wszyscy się kłaniają… To najstraszniejszy narkotyk. Łukaszenka nie może się oderwać… Aleksandrze Grigoriewiczu, oderwij się i przeprowadź piękne wybory, wycofując swoją kandydaturę” – powiedział Żyrinowski na uroczystości poświęconej 50. rocznicy jego działalności politycznej. Lider LDPR podkreślił, że „najlepszą opcją” będzie powrót Białorusi „do rodzinnych brzegów” na wzór Krymu (Krym został przyłączony do Rosji – przypis WM).

Wybory na Białorusi odbędą się 9 sierpnia, przedterminowe głosowanie rozpocznie się 4 sierpnia. Łukaszenka kandyduje na szóstą kadencję. Oprócz obecnego prezydenta Aleksandra Łukaszenki i Swietłany Tichanowskiej wezmą w nich udział była posłanka Anna Kanopackaja, lider partii Białoruska Socjaldemokratyczna Partia (Hramada) Siergiej Czereczeń oraz współprzewodniczący zjednoczenia „Mów prawdę” Andriej Dmitrijew.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rici
Użytkownik
rici

Pamietam Zyrinowskiego jak byl jeszcze przewodniczacym Mlodych Zydow Radzieckich, no i byl bardzo aktywny.