Zaszczepieni bardziej skłonni do rozpętania III wojny światowej

Opublikowano: 23.03.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2081

Wyniki przeprowadzonego w Kanadzie sondażu wskazują jednoznacznie, że osoby, które uległy propagandzie proszczepionkowej są dzisiaj bardziej skłonne do ulegania kolejnej, tym razem antyrosyjskiej propagandzie.

Według ogólnokrajowego sondażu przeprowadzonego od 9 do 13 marca 2022 r. przez firmę EKOS, a opublikowanego przez dziennik „Toronto Star”, wynika, że osoby zaszczepione, w sumie wyrażają opinie lansowane przez media.

Oto jak kształtują się odpowiedzi osób „zaszczepionych trzema lub więcej dawkami”, w porównaniu do niezaszczepionych:

– Należy nałożyć jeszcze surowsze sankcje przeciwko Rosji: 86% zaszczepionych / 13% niezaszczepionych

– Należy odebrać własność prywatną rosyjskim oligarchom powiązanym z prezydentem Putinem: 85% / 13%

– Należy zablokować cały import z Rosji: 81% / 21%

– Należy wysłać dodatkowy sprzęt wojskowy dla Ukrainy: 82% / 18%

– Należy udzielić pożyczek oraz cywilnej pomocy Ukrainie: 78% / 15%

– Należy przekazać Ukrainie wojskowe myśliwce: 52% / 15%

– Należy wysłać jednostki wojskowe na Ukrainę: 30% /11%

– Należy przyjmować [w Kanadzie] uchodźców ukraińskich: 85% / 30%

– Nic z powyższego: 2% / 52%

– Nie wiem bądź brak odpowiedzi: 3% / 18%

Jak pokazują badania opinii publicznej, osoby niezaszczepione są bardziej krytyczne w stosunku do przekazywanych przez media informacji i nie ulegają łatwo manipulacjom medialnym. Osoby zaszczepione natomiast niemal bez wahania rozpętałyby III wojnę światową wysyłając np. wojskowe myśliwce na Ukrainę. Osoby te są tak bezkrytyczne, że godzą się na zakaz importu towarów z Rosji, w tym nośników energii, nawet kosztem wzrostu cen.

Prezydent firmy EKOS komentując wyniki powiedział, że jest duża korelacja pomiędzy statusem zaszczepienia a stosunkiem do wielu innych politycznych kwestii, w tym i „wojny na Ukrainie”. Szef firmy nie udawał przy tym, że nie jest osobą bezstronną i że jest zbulwersowany wynikami sondażu. Powiedział on o postawie osób niezaszczepionych: „To zdecydowanie nowa i bardzo podstępna siła, która przyczynia się do polaryzacji i dezinformacji oraz złych procesów decyzyjnych. Wydaje się, że ona nie odejdzie. Sprawy się pogarszają. (…) Nie sądzę, że dzieje się tak dlatego, że ci ludzie [niezaszczepieni] mają zakorzenioną sympatię do Rosjan. Oni czytają w Internecie i konsumują informacje pochodzące z tych samych źródeł, które dostarczały im antyszczepionkowych materiałów”.

Podobnie redaktor lewicowego dziennika „The Star” opisując wyniki sondażu krytycznie odnosi się do postawy osób niezależnie myślących, przytaczając dyżurnego naukowca, który mówi: „Widziałem to prawie natychmiast, w ciągu kilku dni po inwazji, ludzie ją popierali, a niektórzy dość jednoznacznie” – powiedział prof. Timothy Caulfield z Uniwersytetu Alberta, który jest „specjalistą od badania teorii spiskowych”. „To było prorosyjskie, pro-putinowskie, był to ten sam rodzaj dogmatycznego języka, który słyszałeś od antyszczepionkowców o rzekomych szkodach związanych ze szczepionkami. I to było prawie natychmiastowe i pochodziło z tego samego źródła”.

Nie mamy wątpliwości, że podobne, albo i o wiele straszniejsze wyniki miałby podobny sondaż przeprowadzony w Polsce, gdzie probanderowska i antyrosyjska propaganda jest ze wszystkich krajów na świecie najbardziej ordynarna. „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą” – przenikliwe słowa mistrza propagandy III Rzeszy są nieprzemijające.

Na podstawie: Archive.ph
Źródło: Bibula.com

20

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Tylko Spokój 23.03.2022 14:35

  Jaki ma związek kowid z propaganda antyrosyjską ? Czy krytykowanie brutalnego nazistowskiego agresora jest czymś negatywnym ?

 2. rici 23.03.2022 15:06

  Propaganda antyrosyjska to dalszy ciag propagandy plandemi, czyli dalszy ciag siania strachu.

 3. WeLeS 23.03.2022 18:53

  Tylko Spokój – Ty tak serio nie widzisz żadnego powiązania, czy najzwyczajniej udajesz głupiego? Jak jedno tak i drugie to wydarzenia pod fałszywą flagą, które mają zapoczątkować NWO, lobbowane i propagowane na całym Świecie. Wystarczy że na łamach Wolnych Mediów przeczytasz ” Sad uznał zgon poszczepienny za samobójstwo”, a w sprawie USTAWKI “wojny” dowiesz się więcej niż podają
  w mainstreamie, np. BaldTV na YouTube przedstawia doskonale udokumentowane filmy pod tytułem “KONFERENCJA 2+4 HISTORIA BEZ KARTKI” ” KTO ZARABIA KTO PŁACZE?” Przyznaj się jesteś ignorantem, naiwniakiem czy zwykłym trollem?

 4. kufel10 23.03.2022 20:23

  To ma scisły związek z ilorazem inteligencji. Szczepany że tak powiem “nie błyszczą” 🙂 Spokój a ty już przyjąłeś BOOSTERa w rzyć ? 🙂

 5. Admin WM 24.03.2022 08:48

  @ Tylko Spokój

  Używanie słowa „naziści” wobec Rosjan jest mocnym przegięciem, bo to właśnie władze ukraińskie (banderowcy) są nazistowskie. Otaczają się flagami i symbolami nazistowskimi i gloryfikują takich kolaborantów z III Rzeszą, jak Stepan Bandera.

  Władze rosyjskie za to można nazywać komunistami, bo kultywują ciepłe wspomnienia o stalinizmie i ZSRR, a Putin wywodzi się z radzieckiej KGB (rosyjscy żołnierze wjechali na Ukrainę z flagą ZSRR na czołgu).

  Media mainsteramowe pod wpływem propagandy ukraińskiej odwróciły prawidłowe znaczenie pojęć. Propaganda ukraińska od samego początku wojny produkuje fejka za fejkiem. Właśnie wymyślili, że Putin WYDA rozkaz strzelania do dezerterujących rosyjskich żołnierzy. Zwrócę uwagę na słowo „wyda” a nie „wydał”, czyli piszą, co rzekomo zrobi w przyszłości. Skąd ten pomysł? Stalin wydał w czasie II wojny światowej – gdy rozpoczął się marsz na Berlin – rozkaz, że jeśli żołnierze Armii Czerwonej będą się wycofywać, mają być zastrzeleni, aby szli naprzód. Teraz banderowcy wertują podręczniki historii szukając inspiracji do kolejnych fejków, a ludzie ogłupieni TV w to bezkrytycznie wierzą.

  Od dłuższego czasu przyglądam się Twoim komentarzom i widzę wyraźny brak spokoju i stalowych nerwów. Tylko spokój może cię uratować przed dalszym zapadaniem się w bagnie dezinformacji mediów mainsteramowych.

  Udzielając odpowiedzi na Twoje pytanie z pierwszego komentarza wyjaśniam w skrócie: badanie opinii publicznej pokazało, że istnieje grupa ludzi naiwnie ufająca mediom mainstreamowym. Cokolwiek powiedzą w TV, oni w to uwierzą. Nieważne, czy chodzi o maseczki czy wojnę na Ukrainie, oni uwierzą we wszystko. Jeśli powiedzą w TVP Info, że Andrzeja Dudę odwiedziły w Pałacu Prezydenckim krasnoludki i pokazały mu środkowy palec, oni w to uwierzą i wyrażą nawet oburzenie zachowaniem skrzatów.

 6. robi1906 24.03.2022 09:18

  Małe sprostowanie, Stalin wydał rozkaz “ani kroku wstecz” dopiero w czasie obrony Stalingradu, utrata tego miasta równała się przegranej i to było wyjaśnione dość jasno w owym rozkazie nr 227,
  i dodam że Hitler i tu wyprzedził Stalina, bo kara śmierci za samowolne wycofanie się, była już u szwabów od kontrofensywy moskiewskiej w 41.

  Jeszcze raz napiszę w Rosji (i tak powinna być traktowana i u nas) wojna z hitlerowcami jest świętością, a teraz będzie tak jak na Ukrainie, będą czcić się kilka tysięcy bandytów przeklętych a milion Berlingowców ma siedzieć pochowanych po piwnicach żeby nie przypominać że przegonili stąd morderców milionów ludzi, a może będą jeszcze wmawiać, że to UPA wyzwoliła Oświęcim?,
  dla tego sejmu żydowsko-banderowskiego wszystko jest możliwe.

 7. Admin WM 24.03.2022 10:20

  @robi1906

  Napisałem czego mnie uczono w szkole na lekcji historii o marszu na Berlin. Stalin chciał zdobyć Berlin na 1 maja (Święto Pracy) i dlatego wydał podobno taki rozkaz. Ale historykiem nie jestem, a wiadomo, że w szkołach mogą uczyć historycznej propagandy.

 8. MasaKalambura 24.03.2022 13:43

  Jak już Hitlera ciepło ze Stalinem wspominamy. Pamiętajmy, że Hitler podbił Europę tylko za zgodą i we współpracy ze Stalinem. Miliony ton surowców. Współpraca w zakresie tworzenia i testowania nowych niemieckich broni na poligonach i w fabrykach w Rosji w czasie przed wrześniem 39. Wsparcie polityczne. Do tego stopnia, że Stalin kazał zabijać szpiegów sowieckich donoszących o planowanej ofensywie Hitlera na Wschód w 41.

  Tak Stalcio kochał Hitlercia. Bez wzajemności.

  Ten rozkaz – wpieriod! – został wydany z powodu masowej dezercji armii czerwonej.

 9. rici 24.03.2022 17:10

  Pamietamy rowniez ze Hitler urodzony jako Schickgruber z ojca Rotschilda, Stalin nazywal sie Dzugaszwilii co tlumaczy sie jako syn zyda, o Berii nie musze wspominac, najwieksi zbrodniarze jak Eichman, Mengele, sa tej samej nacjii co Zelenski, Morawiecki, Kalkstein, ale tez np. Obama. Co do Busha to pamietam dgy zwiedzalem “Braune Palast” w Monachium, siedziba NSDAP to pisalo tam wtedy ze palac ten podarowal dziadek owczesnego prezydenta Busha, Hitlerowi.
  Wiec wobec powyzszego za rzeczywistach zbrodniarzy trzeba uznac wlasnie te nacje, i kazdego czlonka tej nacji za potencjalnego zbrodniarza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.