Zaskarżyli „Facebooka” za dane biometryczne

Opublikowano: 08.05.2016 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 414

Użytkownicy największego na świecie serwisu społecznościowego “Facebook” złożyli pozew przeciwko spółce za „nielegalne” gromadzenie danych biometrycznych – pisze Reuters.

Powodowie z amerykańskiego stanu Illinois twierdzą, że funkcja rozpoznawania twarzy “Facebooka” nielegalnie gromadziła i przechowywała dane biometryczne. W taki sposób, ich zdaniem, spółka złamała prawo stanu znane jako Biometric Information Privacy Act (BIPA).

Później strony zgodziły się na przekazanie sprawy do sądu w Kalifornii. “Facebook” to wykorzystał i złożył wniosek twierdząc, że użytkownicy nie mogą powoływać się na to prawo, bo umowa korzystania z serwisu przewiduje przeprowadzenie procesu w Kalifornii i w zgodzie z ustawodawstwem tego stanu, a BIPA nie dotyczy tagów. Jednak kalifornijscy sędziowie uznali, że sprawa o BIPA może być rozpatrywana w tym stanie i odrzucili wniosek.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.