Zaskakujące ogłoszenie amerykańskiej armii

Opublikowano: 11.11.2019 | Kategorie: Polityka, Warto przeczytać, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 99

24 maja 2019 r. na stronie zamówień rządowych armia amerykańska zamieściła otwarty przetarg na zakup specjalnej amunicji, w tym ze zubożonym uranem, amunicję dla czołgów i systemy obronne nie NATO-wskie. Amunicja ma być przeznaczona do broni rosyjskiej produkcji: karabinów automatycznych,  pistoletów, broni maszynowej, karabinów snajperskich.

Według ogólnej specyfikacji armia amerykańska chce zakupić amunicję małokalibrową do pistoletów Makarow i Tokariew, karabinów automatycznych AK-47, karabiny maszynowe PKM i YaKB/DshKM, SVD Dragunow karabiny snajperskie, RPG-7.

Zainteresowanie kolejnymi rodzajami broni to systemy GRAD i pociski ze zubożonym uranem 125 mm APFSDSDU oraz 125 mm APFSDSDU-T. Zubożony uran wykorzystywany był w Iraku w 2003 roku doprowadzając do skażenia środowiska i gwałtownego wzrostu zachorowań na białaczkę, doprowadzając też do upośledzenia płodów.

Również w Syrii wykorzystana była amunicja radioaktywna w 2015 roku. Jako amunicja przeciwpancerna została użyta do zniszczenia 350 pojazdów znajdujących się na wschodniej części pustyni. Z samolotu A-10 wystrzelono 5265 sztuk pocisków (dane według rzecznika Amerykańskiego Ośrodka Dowodzenia maj. Josh Jaques).

To ciekawe ogłoszenie zakrawa na przygotowanie prowokacji na dużą skalę. Ciekawe czyimi rękami? Bo, że oskarżenie padnie na Rosję, to czytelne.

Autorstwo: Jola
Na podstawie: Govtribe.com
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
FreeMan
Użytkownik
FreeMan

Tak się robi manipulację. TVP niech się uczy.
Brak informacji ILE tej broni i amunicji zamówiono a jest to kluczowa informacja.

Niewielkie (kilka tysięcy amunicji) zamówienie jest całkowicie zrozumiałe i niezbędne do szkolenia wojska. Żołnierze muszą znać parametry i dźwięk jaki wydaje przy użyciu broń przeciwnika.

SZS
Użytkownik
SZS

pudson
“czym się różni proamerykańska propaganda od prorosyjskiej?”
Prawdomównością….