Zaskakujące odkrycie ws. terrorysty z Nicei

Opublikowano: 14.11.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1917

Francuscy śledczy znaleźli fotografię mężczyzny, który pod Paryżem ściął głowę nauczyciela historii Samuela Paty, w telefonie Tunezyjczyka, który dokonał ataku w Nicei, podała BFMTV, powołując się na Prokuraturę Francuską ds. terroryzmu (PNAT).

W telefonie Brahima A., pochodzącego z Tunezji, śledczy znaleźli również zdjęcia związane z grupą terrorystyczną ISIS oraz nagranie audio, w którym nazywa on Francję „krajem niewierzących”. Prokuratura wszczęła postępowanie karne w sprawie „zabójstwa i usiłowania zabójstwa związanego z działalnością terrorystyczną”.

Pod koniec października mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował ludzi w kościele w Nicei we Francji. Zginęły trzy osoby. Podejrzany, pochodzący z Tunezji, został szybko zatrzymany. Podczas aresztowania został ciężko ranny. Burmistrz Nicei Christian Estrosi powiedział, że napastnik nie przestawał powtarzać „Allah Akbar”. Prokuratura ds. terroryzmu wszczęła śledztwo. Kierownik wydziału potwierdził, że w posiadaniu napastnika znaleziono dokumenty na nazwisko emigranta z Tunezji, urodzonego w 1999 roku.

Kilka dni wcześniej w Conflans-Saint-Honorine pod Paryżem nauczyciel historii Samuel Pati został zamordowany po pokazaniu karykatur proroka Mahometa na lekcjach poświęconych wolności słowa. Napastnik zabił i ściął głowę swojej ofierze na ulicy, a następnie został zastrzelony przez policję. Według prokuratury zabójca urodził się w Moskwie w 2002 roku, był pochodzenia czeczeńskiego i uzyskał status uchodźcy we Francji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.