Zarzuty dla policjanta–mordercy

Opublikowano: 26.05.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1882

Jak informuje brytyjski dziennik The Guardian, londyńska prokuratura podjęła decyzję o postawienia zarzutów zabójstwa funkcjonariuszowi londyńskich oddziałów prewencji, Simonowi Harwoodowi.

Podczas protestów przeciwko londyńskiemu szczytowi G20 1 kwietnia 2009 roku Harwood uderzył pałką i obalił na ziemię Iana Tomlinsona, 47 – letniego sprzedawcę gazet, gdy ten próbował przejść przez policyjny kordon w drodze z pracy do domu. W wyniku ataku policjanta Tomlinson stracił przytomność i po trzech minutach zmarł.

Londyńska policja dołożyła starań, by śledztwo w sprawie śmierci Tomlinsona nigdy nie zakończyło się postawieniem zarzutów. Najpierw jej dowództwo zaprzeczało stanowczo, że doszło do fizycznego kontaktu sprzedawcy gazet z jej funkcjonariuszami, a jego śmierć nastąpiła na skutek zawału serca. Następnie, gdy nagrania z monitoringu ulicznego i zeznania świadków obaliły tę wersję wydarzeń, policja zaaranżowała sekcję zwłok Tomlinsona z udziałem lekarza, zawieszanego dwukrotnie w prawach wykonywania zawodu z powodu fałszowania dokumentacji medycznej.

Dopiero powtórna sekcja, przeprowadzona na żądanie rodziny Iana przez innego lekarza potwierdziła, że przyczyną jego śmierci był wewnętrzny krwotok spowodowany przez cios Simona Harwooda, co było podstawą do jego oskarżenia.

Źródło: Czarny Sztandar


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.