Zaprzysiężenie nowego rządu

Opublikowano: 16.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 845

W Pałacu Prezydenckim trwa zaprzysiężenie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowego rządu. Mateusz Morawiecki został powołany na premiera rządu, jednocześnie będzie pełnił funkcję tymczasowego ministra sportu.

Prezydent Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów. Jednocześnie został on mianowany na tymczasowego ministra sportu, ponieważ, jak informował wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller, wciąż trwają rozmowy z dwoma kandydatami na to stanowisko.

W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył także nominacje ministrom wskazanym przez premiera. Zaraz po premierze Morawieckim swoje przysięgo złożyli wicepremierzy Piotr Gliński, Jarosław Gowin oraz Jacek Sasin, który stanie na czele ministerstwa nadzoru właścicielskiego. Następnie swoje nominacje odbierali kolejni ministrowie.

Głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu poprzedzi expose premiera, które zaplanowano na 19 listopada.

8 listopada na specjalnej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił skład nowego rządu.

Wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego w nowym rządzie będzie Jarosław Gowin. Wicepremierem będzie także Piotr Gliński, który będzie także ministrem kultury i dziedzictwa narodowego.

Szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych pozostanie Jacek Czaputowicz, Mariusz Błaszczak nadal będzie ministrem obrony narodowej, a Mariusz Kamiński szefem MSWiA. Ministrem infrastruktury pozostanie Andrzej Adamczyk.

Na stanowisku ministra rozwoju pozostanie Jadwiga Emilewicz, która ma się także zajmować działem budownictwo i turystyka. Ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej będzie w dalszym ciągu Marek Gróbarczyk. Tadeusz Kościński stanie na czele Ministerstwa Finansów. Szefem nowego resortu zasobów naturalnych zostanie Michał Woś, na czele resortu ds. klimatu stanie Michał Kurtyka. Jan Krzysztof Ardanowski nadal będzie ministrem rolnictwa. Jacek Sasin stanie na czele nowego resortu i będzie miał nadzór nad spółkami energetycznymi.

Marlena Maląg zostanie nową minister rodziny, pracy i polityki społecznej, na czele MEN nadal będzie stał Dariusz Piontkowski. Ministrem sprawiedliwości pozostanie Zbigniew Ziobro. Marek Zagórski ponownie obejmie resort cyfryzacji.

Na konferencji 8 listopada nie poinformowano, kto zostanie nowym ministrem sportu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ