Zapłać albo wyjeżdżaj z Amsterdamu!

Opublikowano: 05.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2845

Turyści w Amsterdamie od 2020 roku będą zmuszeni zapłacić dodatkowe 3 euro za każdą noc pobytu, informuje “The Telegraph”.

Nowy podatek został wprowadzony 1 stycznia jako dodatek do istniejącej stawki 7% od kosztów mieszkania. Jednocześnie ci turyści, którzy zdecydują się zarezerwować pobyt przez Airbnb, będą teraz zmuszeni zapłacić więcej – 10% za noc.

Każdego roku Amsterdam, w którym mieszka 1,1 miliona ludzi, odwiedza 17 milionów turystów. Władze niedawno odeszły od strategii przyciągania gości do stolicy Holandii i próbują poradzić sobie z napływem odwiedzających.

„Aby kontrolować sytuację, musimy działać. Zamiast promować ten kierunek, czas zaangażować się w zarządzanie nim” – głosi jeden z oficjalnych dokumentów z 2019 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. SirNick 05.01.2020 18:06

    Myślę że własnie te cofee bary robią robotę, tj. legalność która być może jest tam b. szersza niż zakres cofee barów. Nie byłem, ale takie mam wyobrażenie aktualnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.