Zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu na COVID-19

Opublikowano: 17.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2480

27 września w Kanadzie zmarł na atak serca 17-letni Sean Hartman, który dwa tygodnie wcześniej został zaszczepiony na COVID-19. Po szczepieniu szybko pojawiły się u niego liczne problemy zdrowotne, wśród nich zapalenie mięśnia sercowego. Chłopak został zaszczepiony, by móc grać w hokeja na lodowisku, które wymaga okazania dowodu szczepienia.

Przy lodowisku następnego dnia po śmierci Hartmana zorganizowano demonstrację. Uczestnicy przynieśli plakaty z hasłami mówiącymi o śmiertelnych skutkach szczepień u dzieci i młodzieży.

Najlepszy przyjaciel Seana, Paul Blair, założył stronę GOFundMe. Napisał, że Sean był pasjonatem sportu, szczególnie lubił hokeja, w którego grał o d zawsze. Na początku grał w Beeton Stingers, a potem w TNT Alliston. Beeton Athletic Association zamieściło wspomnienie o Hartmanie na „Facebooku”, wspominając, że chłopak zaczął grać, gdy miał 5 lat.

Public Health Ontario opublikowało raport obejmujący szczepienia wykonane od grudnia 2020 do 7 sierpnia 2021 roku. W podsumowaniu znalazło się zdanie o tym, że “największy odsetek przypadków zapalenia serca zaobserwowano po drugiej dawce u mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat”. Szwecja i Dania wstrzymały niedawno podawanie szczepionki Moderna młodszym osobom zwracając uwagę na wzrost liczby przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodzieży i młodych dorosłych. Pfeizer do ulotki dołączonej do szczepionek dodał ostrzeżenie o zapaleniu mięśnia sercowego i zapaleniu osierdzia.

Profesor medycyny dr Steven Pelech wyjaśnił, że wbrew temu, co czasem można usłyszeć, nie ma czegoś takiego jak „łagodne zapalenie serca”. Podczas zapalenia mięśnia sercowego obumierają komórki serca i nie są zastępowane przez nowe. Inne komórki muszą pracować mocniej, żeby skompensować braki, ale to się wiąże ze wzrostem ryzyka ataku serca i problemami w dalszej części życia.

Pelech dodał, że w przypadku osób poniżej 24 roku życia prawdopodobieństwo zgonu na COVID-19 wynosi około 0,003 proc., a dla osób poniżej 19 lat prawdopodobieństwo odniesienia uszczerbku na zdrowiu na skutek szczepienia jest około 4–5 razy większe niż prawdopodobieństwo zakażenia wirusem SARS-CoV‑2.

Amerykańscy naukowcy podali natomiast, że w przypadku zdrowych chłopców w wieku 12–15 lat prawdopodobieństwo zdiagnozowania zapalenia mięśnia sercowego po szczepionce jest 4–6 razy większe od prawdopodobieństwa hospitalizacji z powodu COVID-19 (w okresie czterech miesięcy).

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 17.10.2021 18:49

    Morgeloństwo i kowidostwo powie, że nastąpiła koincydencja czasowa.

  2. Fenix 19.10.2021 08:49

    Koń Trojański w preparacie ex, i w którymś następnym ?? ?? Kto , i ile wytrzyma dawek pr-ex, do śmierci ! WINA rządów i korporacje farmaceut6ycznych . Pokazówka w mas-mediach pompowania paniki i strachu ( słowem pandemia ) wśród ludzi na skalę globalną . Dopuszczenia z wymuszeniem, robienia eksperymentu na ludziach = ludobójstwu i depopulacji ! STOP globalnemu oszustwu i ogłupianiu ludzi !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.