Zapadła decyzja ws. wizyty delegacji w Smoleńsku

Opublikowano: 03.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 982

Jak poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk wizyta polskiej delegacji w Smoleńsku zostanie przełożona i odbędzie się w innym terminie.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że wielu polskich polityków planuje swój przyjazd do Smoleńska 10 kwietnia, m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Niestety, plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Jednak jak deklarowała zarówno strona polska jak i rosyjska rozmowy w sprawie organizacji wyjazdu trwały.

Michał Dworczyk w rozmowie z TVP Info poinformował, że decyzja o przełożeniu wizyty na inny termin zapadła wczoraj w nocy. Wyjaśnił, że powodem są przede wszystkim kwestie logistyczne wizyty, w sprawie których Polska nie otrzymała od Rosji jednoznacznej deklaracji. „Dzisiaj w nocy zapadła decyzja o przełożeniu daty wizyty, która miała odbyć się 10 kwietnia 2020 r. w Smoleńsku. Pan premier wraz z delegacją rządową, przedstawicielami parlamentu miał oddać hołd pomordowanym oficerom w Katyniu i ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku” – powiedział Dworczyk.

Dodał, że dialog z Rosją odnośnie organizacji wizyty polskiej delegacji był prowadzony od lutego, jednak strona polska nie otrzymała jednoznacznej odpowiedzi, jeśli chodzi o kwestie logistyczne wizyty, a to, jak podkreślił Dworczyk, w zasadzie uniemożliwia przeprowadzenie wizyty według procedur bezpieczeństwa. „Dzisiaj do północy przedstawiciele Federacji Rosyjskiej, pomimo deklarowanej zgody na taką wizytę, nie udzielili takiej jednoznacznej, pisemnej odpowiedzi na przestawione założenia logistyczne tej wizyty. W związku z tym, te działania uniemożliwiałyby de facto przeprowadzenie tej wizyty zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa i procedurami, które stosują polskie służby. Ta wizyta na pewno odbędzie się w późniejszym terminie” – powiedział szef KPRM.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o