Zanieczyszczenia zmieniają ryby w zwierzęta transpłciowe

Opublikowano: 05.07.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 227

Środki antykoncepcyjne, środki czyszczące i inne artykuły gospodarstwa domowego spłukiwane kanalizacją i toaletami wpływają na płeć samców ryb.

Chemikalia w tych substancjach działają na ryby w podobny sposób jak na ludzi hormon estrogenu, prowadząc do wytwarzania zarówno kobiecych jak i męskich cech. Substancje chemiczne, które wpływają na co najmniej jedną piątą samców ryb, prowadzą do zmniejszenia produkcji nasienia, a także do wyzwalania produkcji jaj.

Eksperci z Uniwersytetu w Exeter stwierdzili, że 20 procent ryb słodkowodnych w 50 różnych miejscach w Wielkiej Brytanii miało wyższe cechy kobiece. Odkryli również, że potomstwo tych ryb jest bardziej podatne na zmiany chemiczne.

Substancje chemiczne powodujące takie efekty są często spłukiwane toaletami i znajdują się w pigułkach antykoncepcyjnych, środkach czyszczących, tworzywach sztucznych oraz kosmetykach.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o