Zamówienia do zmiany

Opublikowano: 14.03.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Związki zawodowe oraz przedstawiciele pracodawców jednogłośnie postulują, by w przypadku zamówień publicznych o zwycięstwie w przetargu nie decydowało wyłącznie kryterium najniższej ceny, a pracownicy byli zatrudniani na podstawie umowy o pracę.

Jak informuje PAP, przewodniczący OPZZ Jan Guz zwrócił się do marszałek Sejmu Ewy Kopacz o przyspieszenie prac nad projektem PO dotyczącym nowelizacji Prawa zamówień publicznych. Związkowiec wyjaśnił, że zmiany pozwoliłyby ograniczyć problem nadużywania umów cywilnoprawnych, zwiększyłyby dochody budżetu z tytułu podatków i ubezpieczeń, pomogłyby zlikwidować szarą strefę.

Marek Kowalski z Rady Głównej Konfederacji Lewiatan ocenił, że projekt ustawy autorstwa posłów PO jest korzystny dla gospodarki oraz zagwarantuje ochronę socjalną pracowników. Kowalski zwrócił uwagę na problemy związane ze stosowaniem kryterium najniższej ceny w przetargach i w efekcie z nadmierną liczbą umów cywilnoprawnych. Zgodził się z propozycją, żeby w sytuacji, gdy wykonawca zaproponuje cenę o co najmniej 30 proc. niższą od zakładanej przez zamawiającego, mógł zostać wezwany do złożenia wyjaśnień.

Pod apelem o przyspieszenie prac nad nowelizacją przepisów regulujących zamówienia publiczne podpisały się m.in. NSZZ „Solidarność”, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
biedak
Użytkownik
biedak

Niech jan guz uważa, żeby się w końcu nie zwrócił twarzą do ziemi. Przyjdzie zmiana systemu i może nie być miejsca dla zdrajców narodu.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ