Zamknięto słynny ośrodek tortur zwierząt w Hamburgu

Opublikowano: 20.01.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1101

Dobra wiadomość! Laboratorium w Niemczech, w którym na zlecenie koncernów kosmetycznych, farmaceutycznych i chemicznych przeprowadzano brutalne testy na zwierzętach, przestało istnieć.

https://www.youtube.com/watch?v=PzxuLWMZ1cU

Laboratorium Farmakologii i Toksykologii w Mienenbuttel, niedaleko Hamburga, o którym zrobiło się głośno jesienią 2019 roku zostało ostatecznie zamknięte. Internet obiegły wówczas wstrząsające nagrania, na których było widać krzyczące z bólu małpy w metalowych uprzężach i zakrawione psy, które były pozostawione w klatkach na powolną śmierć. Torturowano tam głównie małpy, psy i koty.

Laboratorium działało pięć dekad. Teraz placówka utraciła licencję po tym jak zostało udowodnione, iż nie dopełniano międzynarodowych standardów i wymogów Unii Europejskiej w zakresie prawa o dobrostanie zwierząt. Przeprowadzano tam bolesne eksperymenty i testy chemiczne oraz farmakologiczne.

Jego zamknięcie to efekt dochodzenia przeprowadzonego przez grupy obrońców praw zwierząt Soko Tierschutz i Cruelty Free International. To właśnie działacz drugiej z tych organizacji zatrudnił się w placówce i przez kilka miesięcy filmował z ukrycia tortury, którym poddawane były zwierzęta. W 2019 roku ujawniono skandaliczne okoliczności, w jakich testowano na zwierzętach środki chemiczne i leki.

Małpy przetrzymywane były w ciasnych pomieszczeniach i zapinane w metalowych uprzężach – chemikalia podawano im przez rurki do gardeł, a toksyny wywoływały m.in. krwotoki wewnętrzne. W podobny sposób traktowano także koty i psy, którym podawano po kilkanaście toksycznych zastrzyków na dobę. Zwierzęta były pozostawiane w klatkach, w których wykrwawiały się na śmierć.

Mężczyzna z organizacji Cruelty Free International, który udokumentował te okrutne praktyki na nagraniach wideo, po nagłośnieniu sprawy, udzielił wywiadu niemieckim mediom. Przyznał, że najbardziej wstrząsający był dla niego fakt, iż torturowane psy do ostatniej chwili szukały kontaktu z człowiekiem – cieszyły się i merdały ogonami na widok ludzi, nawet chwilę przed tym, gdy prowadzono je na śmierć.

Jak informuje brytyjski dziennik „The Sun”, po zamknięciu laboratorium zostanie uwolnionych około 200 zwierząt. Wszystkie zostaną przeznaczone do adopcji.

Autorstwo: Bojan Stanisławski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
taranssj4
Użytkownik
taranssj4

A co z pracownikami? Czy stanęli przed sądem? Może gdyby każdy z nich dostał po 20 lat, to zniechęciłoby to resztę laborantów to prowadzenia badań w innych placówkach.

Jeśli nie, to porównałbym to z zamknięciem niemieckich obozów koncentracyjnych i pozwoleniem personelowi spokojnie odejść. Przecież wykonywali tylko czyjeś rozkazy…