Zamknięta branża fitness wyszła na ulice

Opublikowano: 17.10.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2563

Mimo ogłoszonego w piątek złagodzenia restrykcji wobec branży fitness, jej przedstawiciele nie odwołali dzisiejszego protestu. Oburzeni wprowadzeniem kolejnych obostrzeń przyszli na Plac Zamkowy w Warszawie, żeby zaprotestować. Jak podkreślają, to być albo nie być dla ich biznesów. Branża uważa, że czas pokazać, że nie jest marginalną, ponieważ gra toczy się o wszystko albo nic, a kolejny lockdown jest równoznaczny z zamknięciem biznesu. Protest rozpoczął się w Warszawie dziś o 10:00 na Placu Zamkowym. Wśród demonstrantów pojawili się byli kandydaci na prezydenta Paweł Tanajno i Krzysztof Bosak.

Protestujący twierdzą, że to właśnie sport pomaga w budowaniu odporności, dlatego zamknięcie obiektów z branży fitness jest nielogicznym krokiem. Zdaniem demonstrantów oburza to zarówno właścicieli, pracowników jak i samych klientów. Zaapelowano, żeby zamiast zamykania rząd wprowadził większe restrykcje, które mimo wszystko umożliwią korzystanie z usług fitness.

Po fali negatywnych komentarzy rząd postanowił nieco sprecyzować przepisy ws. zamknięcia obiektów z branży fitness. W piątek wieczorem Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że zakaz prowadzenia działalności nie dotyczy basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, które:

– działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,

– są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,

– są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

​Jednocześnie utrzymano zamknięcie salonów masażu, łaźni i solariów.

​Krytycznie do decyzji rządu odniósł się Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, który wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie wprowadzonych obostrzeń. Jak czytamy na stronie biura rzecznika: „Kolejne dłuższe zamknięcie, bez pomocy publicznej, skutkować będzie bankructwem wielu miejsc służących treningowi i rekreacji. Sporo takich miejsc może nie doczekać kolejnego otwarcia”. Abramowicz uważa, że jakiekolwiek uniemożliwienie prowadzenia działalności powinno się wiązać z wypłatą rekompensaty poszkodowanym przedsiębiorcom.

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział w rozmowie z PAP, że w poniedziałek zamierza spotkać się z przedstawicielami branży fitness. „Liczę, że w poniedziałek uda mi się spotkać z przedstawicielami branży fitness. Sytuacji, w jakiej ona się znalazła, poświęciliśmy sporo uwagi podczas piątkowego kryzysowego sztabu gospodarczego” – powiedział Gowin. Jednocześnie dodał, że branża musi się liczyć z wprowadzonymi obostrzeniami, ale zapewnił, że przedsiębiorcy otrzymają pomoc od państwa. Wicepremier wyjaśnił również, że piątkowe ustalenia z udziałem premiera Morawieckiego dotyczyły modyfikacji i sprecyzowania restrykcji. Zdecydowano, że powinny zostać zminimalizowane, a tempo rozmrażania zamkniętych branż jak najszybsze. Gowin zwrócił też uwagę, że resorty odpowiedzialne za gospodarkę zdają sobie sprawę z tego, że obostrzenia wprowadzone dla bezpieczeństwa obywateli nie mogą uderzać zbyt mocno w gospodarkę.

Polska Federacja Fitness krytycznie odniosła się do ogłoszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego obostrzeń w związku z dynamicznym wzrostem zarażeń koronawirusem w Polsce. Zdaniem przedstawicieli branży będzie to gwóźdź do jej trumny. Federacja Fitness nie zgadza się z pomysłem rządu na zamknięcie od 17 października siłowni, basenów i aquaparków w całej Polsce niezależnie w jakiej strefie znajduje się obiekt. Dlatego podjęto decyzję, że właśnie w sobotę w dniu, w którym zaczynają obowiązywać obostrzenia w stolicy odbędzie się protest. Podkreślono, że jego głównym celem jest uniknięcie lockdownu. „To jest moment próby dla całej branży i musimy go zdać. Nasze zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny, ponieważ wystąpiły ku temu wszelkie przesłanki, a oficjalnego protestu nie zdążymy zgłosić. Tym samym prosimy o mobilizację i gotowość” – napisano w komunikacie na „Facebooku”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

24 komentarze

 1. polach 17.10.2020 19:06

  Niech dadzą nie podważalne dowody na rzekomą pandemię?? bo do dziś ich kompletnie brak.Za to co robią nie mając ich powinni zostać osądzeni przez Nas nie ich sądy etc..
  To jest pretekst polityczny aby wprowadzić nie akceptowalne zmiany w strukturze społecznej jeden wielki przekręt na którym robi biznes głównie już obrzydliwie bogata big farma która zrobiła z ludzi narkomanów lekowych i wiecznych klientów wmówiwszy brak opcji wyleczenia rożnych chorób po przez kupionych “lekarzy”. Bigfarma współpracuje z Bigtech itp przeciw NAM w najlepsze, to zbrodniarze w białych kitlach.

 2. realista 17.10.2020 19:09

  cyt.:”Dożyliśmy czasów, w których”

  jak to “dożyliśmy”? innych jeszcze nie było! :D… .. .

 3. robi1906 17.10.2020 19:53

  Owszem były, jeszcze bez rządów żydów.
  Widać wspaniałe budowle oraz zdrowe systemy społeczne które zbudowały wspaniałe cywilizacje, a które padły pod mieczami żydowskich chrześcijańskich barbarzyńskich konkwist.

  I dopiero, od tamtej pory strach i rozpacz, bieda i beznadzieja, i ty realisto śmiesz twierdzić, że nie jesteś tubą Systemu?, jeśli nie, to jesteś zwykłym zakompleksionym Poliniakiem, i sam nie wiem co jest gorsze.

 4. realista 17.10.2020 20:21

  nie da się ciebie czytać.

  po pierwsze to ty się ode mnie odpieprz. nawet nie pisałem o Polsce, tylko ogólnie o ludzkości, gdzie od początku cywilizacji ktoś kogoś trzymał w garści, a ty mi tu z jakimiś “kompleksami Poliniaka” wyjeżdżasz? co to w ogóle jest? jest ktoś taki jak Poliniak? czy masz jakieś urojenia?

  od kiedy ze “wspaniałych budowli” można wyczytać, że nikt za obywatela nie decydował, co ma robić, albo czego nie robić ze swoim życiem?

  jakie to wspaniałe cywilizacje miały takie systemy społeczne, w których nikt nie decydował o cudzym życiu, zwłaszcza odpowiedz to ówczesnym niewolnikom.

  nie umiesz się trzymać tematu i piszesz byle co, byle tylko pojechać po mnie i nie tylko. nonsens.
  jeżeli z kogoś wyłażą tu kompleksy to z ciebie, i twojego wiecznego marmolenia o żydach… .. .

 5. KubaD. 17.10.2020 21:33

  Realista i gajowy to dwa trole (a może jeden?), rada prosta – ignorować. Niech sobie pisze, za to bierze pieniądze.

 6. realista 17.10.2020 21:49

  czyli niby co piszę?

  niech któryś z was, cwaniaczki, uzasadni swoją wypowiedź co do mnie.
  bo ja tu zdaje się odpowiedziałem Tedeofanowi o “dożyciu do czasów”, a nie wyraziłem raczej przy tym ochoty żeby rozmawiać z którymś z was.

  albo się odpieprzcie.

  jak już, to JEDYNYM TROLLEM opłacanym przez żydów jest ROBI1906, który za żydowskie pieniądze robi wrażenie, że Polacy to bezmózdzy antysemici, którzy chorzy z nienawiści widzą złych żydów wszędzie, nawet w stwierdzeniu, że nie było jeszcze czasów, w których ktoś komuś nie narzucał jak ma żyć… .. .

 7. Ziemianin 18.10.2020 02:17

  j”ak już, to JEDYNYM TROLLEM opłacanym przez żydów jest ROBI1906.”
  Wreszcie Ktoś napisał prawdę..

 8. Fenix 18.10.2020 08:01

  @realista prawda ” innych jeszcze nie było! ” od wieków nakazy , zakazy, człowiek zniewolony przez system. Człowiek zapomniał kim jest w istocie, jak ma żyć by być wolnym człowiekiem?! W ewolucji zmieniamy zasady, które tym procesem kierują. Określmy zasady, to burzy posady i zmieni system . Wartości są bez wartości, bo są nic nie warte ! Określmy zasady , to wyznaczy kierunek rozwoju ludzkości. Wiemy czego chcemy, i dokąd zmierzamy !

 9. Maximov 18.10.2020 08:41

  @realista jest jednym z najdłużej tu komentujących.
  Poglądy ma zrównoważone, trzymające się twardych faktów i nie boi się o nich mówić. Wiele tu komentujących osób ma mu to za złe w szczególności tych, którzy muszą udowadniać swoje racje twardymi dowodami.
  Jego spory z @wackiem przeszły chyba do legendy.
  Wyzywanie go od trolli jest żenujące.
  Nie chcesz, nie dyskutuj z nim.
  To jest tak proste.
  Naprawdę zadziwia mnie chęć i łatwość przyklejania komuś “etykietek”.

 10. realista 18.10.2020 12:07

  dzięki, Max. zrobiło mi się bardzo miło. pozdrawiam!… .. .

 11. robi1906 18.10.2020 13:09

  Ziemianin, sprawdziłeś pdf założycielski BIS?, czy tylko słonko przegrzało ci tę pustą dyńkę?.

  Owszem, obserwowanie dyskusji z Wackiem było ciekawe, ale już nie wtedy kiedy realista z Masą, zaszczuli go i nie zrobili z niego głupka i wariata, z czego się pożniej jeszcze cieszyli jak najduchy.

  A teraz o lepszych czasach, kiedy sekta żydowska zwana u zarania Iodeus, przejęła system bankowy, w którym człowiek może zostawić swoim dzieciom jedynie długi.
  Państwa gdzie doprowadzono wszystkich do ruiny:
  1.Rosja Carów, Rosja Jelcena.
  2.Ukraina
  3. Polska po roku 1989.
  4.Hiszpania z czasów konkwisty.
  5.USA po zakończeniu zimnej wojny.

  Państwa które oszabrowano bez widocznego zarządu “sekty” we we władzach.
  Chiny, Indie, Niemcy kaizerowskie, cała Afryka z RPA włącznie, Australia, Japonia którą zaatakowano finansowowo w 1990 roku.

  Mylę się?, no to zapraszam do dyskusji, realisto.

 12. MasaKalambura 18.10.2020 13:43

  Mylisz się Robi, Wacek sam z siebie głupka robił.

  A sekta rżnąca narody to nie żydzi, tylko Lichwa. W której żydzi rzeczywiście mają zdecydowaną nadreprezentację. Ale nie trzeba być żydem by być lichwiarzem. Choć trzeba z żydami być w komitywie, aby awansować do Lichwy z wielkiej litery.

 13. realista 18.10.2020 14:24

  nigdzie i nigdy nie wyraziłem radości ani zadowolenia z tego, że Wacek wyleciał z forum uprzednio robiąc sam z siebie głupka, robi-kłamczuchu.
  powinieneś albo przedstawić tutaj taki mój wpis, albo odszczekać, ale niestety nie spodziewam się tego od ciebie, robi-trollu… .. .

 14. robi1906 18.10.2020 14:45

  Masa, z Lichwą masz rację, ale bez żydów i Chazarów ograbienie Rosji by nie wyszło, nie wyszło by też odrestaurowanie Babilonu w projekcie Wielki Izrael, nie wyszło by ograbienie USA, Polski i Ukrainy. Tak że moim zdaniem mamy tu do czynienia z symbiozą, i jak pokazuje przyklad Roceffelera, to stamtąd Lichwa bierze nienawistny żarłoczny narybek.

  realisto, przepraszam, padam na klęczki i błagam o przebaczenie, bo kiedy admin trwale zbanował Wacka-Placka, to tylko ty wylewałeś za nim wielkie krokodylowe łzy.

 15. realista 18.10.2020 14:53

  nie jestem zwolennikiem banowania, więc się nie cieszyłem. ale nie wylewałem też łez, bo Wacek dał się poznać jako niezbyt kulturalny adwersarz o wiedzy konika morskiego. i to tyle. żadnych triumfów, żadnych demonstracji.

  natomiast twoje krętactwo, nonsensowny sarkazm i brak honoru, by odnosić się do faktów oraz skrajna monotematyczność, dość sporo mówią O TOBIE… .. .

 16. robi1906 18.10.2020 16:00

  Masz państwo honoru gdzie nigdy nie bedzie “innych czasów” bo rządzą nami szumowskie-szumowiny żydowskie,
  https://www.youtube.com/watch?v=OVuId96RqmE

  A teraz prawdziwa (chociaż z drugiej ręki informacja), lekarz każe pielęgniarkom wypisywać zgony na covid, bo szpital dostaje (bodajże) 13 tysięcy zł. za jednego takiego nieboszczyka.
  Nikt tego nie sprawdza, bo sam System tego chce, tak samo jak System nigdy (w zasadzie) nie sprawdzał czy wszyscy aresztowani w ZSRR, (dziennie po 5 tysięcy ludzi), czy oni wszyscy to faktycznie wrogowie ludu.

  To są te twoje czasy, za rządów żydów zawsze jest tak samo,.

 17. realista 18.10.2020 18:23

  nawet nie wiadomo do kogo i o czym jest ta odpowiedź. :DDD
  totalny odjazd XD… .. .

 18. beth 19.10.2020 02:43

  a tutaj wideo z dnia 18.10.2020 miasto PRAGA oto euro-demo…. ludy bis

  https://www.youtube.com/watch?v=3-S7G9z-g4o&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=t_LqyBNJyYk

 19. robi1906 19.10.2020 07:31

  Nie rozumiesz o co chodz realisto?, to już tłumaczę.
  System w USA domagał się terrorystów, to ich kupowano w Pakistanie.
  System w ZSRR domagał się “wrogów ludu”, no to ich dostarczano.

  Teraz System domaga się chorych i zmarłych na covid, no to się ich dostarcza.
  Co tu jest niezrozumiałego?.

  Więc pisanie w takim stylu jak: “innych jeszcze nie było!” brzmi dla mnie jak “sorry, ale taki mamy klimat” i wtedy krew mnie zalewa.
  Bo tutaj i teraz nie mamy do czynienia z proroctwami czy interpretacją faktów z których można kpić, teraz mamy twardą rzeczywiostość z którą trzeba się zmierzyć, bo fałsz służy do unicestwiania ludzi (nieważne czy siłowo czy ekonomicznie) i nic dobrego z tego nigdy nie było i nie będzie.

 20. realista 19.10.2020 10:17

  rany, przecież ja tylko napisałem oczywistość, że jeszcze takich czasów nie było, żeby ktoś komuś nie nakazywał co robić, a czego nie, i tak w każdej kulturze. a ty mi tu truizmy wyłuszczasz z takim namaszczeniem, jakbyś jako jedyny odkrył prawdę objawioną…
  a co dla ciebie jak brzmi to już twoja sprawa… .. .

 21. Perun 19.10.2020 17:19

  @Ziemianin
  “j”ak już, to JEDYNYM TROLLEM opłacanym przez żydów jest ROBI1906.”
  Wreszcie Ktoś napisał prawdę..”
  O! Przepraszam bardzo!! Jakie wreszcie? Rozgryźliśmy z Atosem tę żydokomunę już w czerwcu i lipcu zeszłego roku 🙂
  @realista
  Masz zdrowie chłopie! Pozdrawiam serdecznie.

 22. rici 19.10.2020 20:48

  Najglosniej to zlodziej krzyczy “lapac zlodzieja”

 23. robi1906 20.10.2020 07:49

  O, i perunek zaskowyczał radośnie dolączając do sfory.
  No jak tam patryjoto dowiedziałes się czegoś o Henryku Cybulskim?, czy dla ciebie też poszukanie wiadomości samemu jest progiem nie do przeskoczenia?.

 24. realista 20.10.2020 11:25

  cyt.:”Masz zdrowie chłopie! Pozdrawiam serdecznie.”

  no właśnie nie wiem, cierpliwości zaczyna mi już brakować. :]
  pozdrawiam również… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.