Zamieszki w USA mogły zostać celowo sprowokowane

Opublikowano: 03.06.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 47

Wiemy, że 40% biednych Amerykanów straciło pracę w przeciągu dwóch miesięcy, 1/3 młodych jest bezrobotna, a 43 000 najbogatszych dostało średnio 1,7 miliona dolarów z pakietu stymulacyjnego (80% łącznej ilości środków). Wybuch niezadowolenia społecznego to była kwestia czasu.

Sprawa na kilometr śmierdzi prowokacją mającą na celu wytworzenie takich nieskoordynowanych, chaotycznych zamieszek po to, aby pokazać protestujących jako małpy demolujące wszystko co się rusza i aby ograniczać prawa obywatelskie i/lub zaostrzać prawo karne (jak po zamieszkasz w Los Angeles w 1992 r.). W innym wypadku doszłoby do bardziej zorganizowanego protestu, z pewną np. grupą negocjującą, która mogłaby poprzez strajki, protesty, blokady itd. rzeczywiście skutecznie negocjować z rządem.

Wiralem stało się nagranie jak policjant morduje czarnoskórego mężczyznę. Takie sytuacje dzieją się bardzo często i od razu mi się tutaj zapala lampka – dlaczego to akurat stało się wiralem a nie co innego. Przecież „YouTube” jest pełen filmików przedstawiających brutalność policji. W 2020 roku trzeba być naiwnym, aby uważać, że takie rzeczy zawsze rozprzestrzeniają się po mediach społecznościowych ot tak sobie.

Są pewne poszlaki wskazujące, że było to celowo skatalizowane:

1. 80% osób zatrzymanych w Minneapolis to były osoby spoza tego miasta.[1]

2. Ktoś w trakcie, albo tuż przed zamieszkami, ustawił cegły na ulicy koło bogatych sklepów.[2] Jest nagranie, które pokazuje jak rozstawiają je policjanci (film został usunięty z „YouTube” – przypis WM).[3]

3. Firma Nike zdążyła błyskawicznie zrobić kampanię reklamową wspierającą protest. Korporacja każąca indonezyjskim 10-letnim dzieciom pracować za głodowe pensje w sweatshopach, nagle twierdzi, że nienawidzi rasizmu i nierówności.

4. Policja nie troszczy się o o swój wizerunek. Na przykład zatrzymała czarnego reportera CNN na żywo, bez uprzedniego nalegania, by jego koledzy przestali nagrywać.[4]

5. Policjant i jego ofiara pracowali w tym samym klubie, najprawdopodobniej znali się.

6. Sąsiedzi Chauvina (tego mordercy) nie wiedzieli[5], że był policjantem. W USA to niemożliwe by mieszkać na przedmieściach i nie wiedzieć, że ktoś z sąsiadów jest policjantem. Czy to był zatem tajniak?

7. Według niektórych doniesień, klub w którym oboje pracowali, jest oskarżony o zamieszanie w handel narkotykami w Meksyku (a wiemy jakie CIA ma związki z tym biznesem).

8. Jest wiele nagrań pokazujących policyjne prowokacje, np. podpalenie własnego samochodu[6] aby zrzucić winę na protestujących, albo wybijanie okien w sklepach[7] przez prowokatora w momencie, gdy nie ma żadnych zamieszek.

Autorstwo: Kamień Macura
Źródło: WolneMedia.net

Przypisy

[1] https://edition.cnn.com/us/live-news/george-floyd-protests-05-30-20/h_e6f63073bf3bc0bb6619f57c292c6bdc

[2] https://twitter.com/IamBrianJohns/status/1266615047784140805

[3] https://www.youtube.com/watch?v=ISAo_Y_xfY8

[4] https://twitter.com/asjadnazir/status/1266313120512909312

[5] https://www.nbcnews.com/news/us-news/george-floyd-officer-who-kneeled-his-neck-had-worked-same-n1217976

[6] https://www.youtube.com/watch?v=5xifI-I6rmw

[7] https://www.youtube.com/watch?v=ooo9d5IbKLo

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 4,93 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawid
Użytkownik
Dawid

W sumie ciekawy był jeden filmik jak rabowali sklep, a obok było kilkunastu policjantów i nie robili nic.

robi1906
Użytkownik

Po prostu Lichwa robi kolejny Majdan, ale to przecież oczywistość, a będę to powtarzać do wyrzygania, z każdą kolejną rewolucją, powstaniem, wojną, et cetera, Oni są coraz silniejsi i potężniejsi.
Tylko wiedza i świadomość może nas uratować , ślepa furia ich tylko wspiera.