Zamieszki w Etiopii po zabójstwie znanego piosenkarza

Opublikowano: 04.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1002

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wzywa strony w Etiopii, gdzie wybuchły zamieszki po zamordowaniu słynnego piosenkarza, aby powstrzymały się od działań, które doprowadziłyby do zaostrzenia sytuacji, powiedział dziennikarzom rzecznik sekretarza generalnego Stefan Dujarrik.

Co najmniej 81 osób zginęło podczas protestów w regionie Ironia w Etiopii po tym, jak w stolicy Addis Abebie został zabity popularny piosenkarz Haacaaluu Hundeessaa.

Słynny ze swoich politycznych piosenek Hundeessaa był postrzegany jako rzecznik ludu Oromo w latach antyrządowych protestów, które doprowadziły do ​​władzy premiera Abiya Ahmeda Ali w 2018 roku. W poniedziałek wieczorem piosenkarz został zastrzelony. „Sekretarz generalny wzywa do spokoju i prosi wszystkie zainteresowane strony w Etiopii, aby powstrzymały się od wszelkich działań, które mogłyby wywołać napięcie” – czytamy w oświadczeniu Dujarrika. Według niego sekretarz generalny nadal uważnie monitoruje wydarzenia w Etiopii po zamordowaniu Hundeessaa.

Dujarrik przekazał, że Guterres składa kondolencje rodzinie Hundeessaa i tym, którzy stracili krewnych w wyniku zamieszek w tym tygodniu. „(Guterres – red.) pochwala obietnicę rządu Etiopii dotyczącą szybkiego postawienia winnych przed wymiarem sprawiedliwości” – czytamy w komentarzu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.