Zamiast setek mobilnych ołtarzy będą kamery na granicy

Opublikowano: 18.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2548

Po ujawnieniu dokumentów dotyczących przetargu na zakup 300 mobilnych ołtarzy polowych na rząd, MON i Mariusza Błaszczaka spadła fala krytyki. Ostatecznie postępowanie zostało unieważnione, a pieniądze zostaną przeznaczone na inny cel.

Ministerstwo Obrony Narodowej miało zamiar zakupić w latach 2021-2022 dla wojska sprzęt liturgiczny – mobilny ołtarz polowy wraz z wyposażeniem. Zamówienie złożyła 2. Regionalna Baza Logistyczna im. gen. Emila Augusta Fieldorfa ps. „Nil”. W każdym komplecie miały znaleźć się m.in. kielich mszalny, świeca, alba, krzyż ołtarzowy, naczynia na oleje, obrus ołtarzowy i kropidło. Całość – rozkładany stolik ołtarzowy i wykończenie wnętrza – miała zamykać się walizce.

Ostatecznie z ołtarzy wyszły nici. MON poinformował za pośrednictwem „Twittera”, że decyzja ministra Błaszczaka ws. zakupu ołtarzy została wstrzymana, a pieniądze, które były przeznaczone na ten cel, zostaną wydane na kamery dla wojskowych pilnujących polsko-białoruskiego odcinka granicznego.

Na platformie z zamówieniami pojawił się krótki komunikat wyjaśniający. Jak napisano, postępowanie nr D/166/2021 na dostawę sprzętu liturgicznego zostało wstrzymane, ponieważ „wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć”.

Plany resortu obrony ws. zakupu ołtarzy wywołały oburzenie ekspertów i polityków opozycji. Zostały też wyśmiane przez internautów, którzy w komentarzach pod każdym materiałem na ten temat, z humorem pisali, że najwyraźniej polskiemu żołnierzowi w walce pozostaje się tylko modlić.

Na nietypowe zakupy zwrócił uwagę dziennikarz Marek Świerczyński, szef działu bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych Polityki Insight, który opublikował na ten temat informacje na „Twitterze” wraz ze zrzutami ekranu ze szczegółami zamówienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. zxcv 18.10.2021 14:00

    W godzinie śmierci jeszcze nikt nie żałował, że brał udział we mszy świętej czy modlił się do Boga.
    Problem polega na tym, że dzisiaj zdziczałe lewactwo będzie atakować każdego chcącego praktykować i pogłębiać swoją wiarę. A tego służba w wojsku nie powinna nikomu uniemożliwiać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.