Nieudane zamachy na dwóch prezydentów z Afryki

Opublikowano: 25.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2643

Tymczasowy prezydent Mali Assimi Goita uniknął zamachu nożem podczas modlitwy w meczecie, a prezydent Madagaskaru Andry Rajoelina miał zostać zamordowany przez najemników, podobnie jak prezydent Haiti. Wśród zamachowców byli Francuzi. Zgładzony miał zostać również Sekretarz Bezpieczeństwa i Stanu Richard Ravalomanana.

Wszyscy oni mają jedną wspólną cechę: ich stosunek do koronawirusa i domniemanej pandemii Covid-19 jest krytyczny. Madagaskar preferuje leczenie za pomocą przeciwwirusowego napoju ziołowego na bazie bylicy.

We wtorek 20 lipca 2021 r. tymczasowy prezydent Mali Assimi Goita był na modlitwie w Wielkim Meczecie w Bamako. Nóż zabójcy zaszedł go od tyłu, ale zamachowiec został w porę obezwładniony. Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat sprawcy, o którym mówi się, że jest „nauczycielem”. Goita doszedł do władzy w wyniku wojskowego zamachu stanu w sierpniu 2020 roku. Dlatego z pewnością jest wielu, którzy czyhają na jego życie. Na froncie dyplomatycznym Francja, rządzona przez młodego globalnego lidera Emmanuela Macrona, jest zajęta wtrącaniem się w sprawy Mali.

Zgłoszone przypadki korony z Mali są bliskie zeru. Zasady 3G nie istnieją w Mali. Osoby, które chcą wjechać do kraju muszą posiadać covid-test, który nie może być starszy niż 3 dni. W kraju obowiązują ochrona ust i zasada zachowania 2-metrowej odległości. Podobno mało kto przestrzega tych środków. W kwietniu Organizacja Narodów Zjednoczonych zaczęła oferować szczepienia w Mali w ramach programu szczepień Covax, który faworyzuje konkretnych producentów szczepionek i zapewnia im sprzedaż.

Niewielu mieszkańców jest zainteresowanych – po pierwsze dlatego, że nie ma tam prawie żadnych przypadków, a po drugie dlatego, że indyjska szczepionka Covishield przeznaczona dla Mali ma bardzo słabą reputację. To jest kupowane przez UE i przekazywane Afryce – oczywiście bez oczekiwania na to przez kogokolwiek. W każdym razie rząd wokół Assimi Goita nie podjął żadnych działań, aby zmotywować ludność do szczepień.

Na Madagaskarze również nikt nie chce eksperymentalnych szczepień genowych. Miałyby one zbyt wiele skutków ubocznych, dlatego nawet prezydent Republiki, Andry Rajoelina, nie poddaje się szczepieniom. Jak już wiadomo, Rajoelina miał zostać zamordowany w środę przez grupę najemników, w tym obywateli francuskich. Oprócz prezydenta miały zginąć inne ważne osobistości, m.in. minister bezpieczeństwa i sekretarz stanu Richard Ravalomanana. Ten ostatni miał zostać zamordowany 26 czerwca, ale i ten wcześniejszy zamach został udaremniony.

Również na Madagaskarze nie odnotowano prawie żadnych przypadków korony. Prezydent Rajoelina publicznie oświadczył, że nie chce zakupić preparatów genowych dla swojej ludności przeciwko covid-19. Sam do tej pory nie był szczepiony i nie chce podejmować tego kroku. Zamiast tego stawia na przeciwwirusowy środek naturalny „Covid Organics” na bazie bylicy. Interesujące jest to, że Francuzi wydają się być zajęci wtrącaniem się w sprawy Haiti, a także Mali i Madagaskaru. Wszystkie trzy kraje są byłymi koloniami francuskimi. Ale prawdopodobnie, jak zawsze w mainstreamie, to wszystko jest tylko głupim zbiegiem okoliczności.

Tłumaczenie i opracowanie: Zygmunt Białas
Źródło oryginalne: Report24.news
Źródło polskie: NEon24.pl

Od tłumacza

Tym razem nie było ofiar śmiertelnych. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie prezydent Tanzanii John Mogufuli oraz prezydent Burundi Pierre Nkurunziza zmarli nagle z powodu niewydolności serca, a prezydent Haiti Jovenel Moise zginął od kul zamachowców.


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.