Załoga zatopionej łodzi odpierała ataki rekinów gołymi rękami

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1584

W amerykańskim stanie Luizjana straż przybrzeżna uratowała trzech marynarzy, którzy przez cały dzień po zatonięciu łodzi walczyli z rekinami gołymi rękami.

Na pełnym morzu rozbił się kuter rybacki z trzyosobową załogą. Po tym, jak krewni ofiar zgłosili ich zaginięcie, Straż Przybrzeżna zorganizowała przeszukanie. Lokalni żeglarze pomogli ratownikom ustalić współrzędne wraku.

Helikopter został wysłany w rejon katastrofy i znalazł siedmiometrową łódź, która zatonęła 40 kilometrów od wybrzeża. Jego załoga przeżyła i pozostała w wodzie przez cały dzień. Przez cały ten czas rybacy musieli odpierać ataki rekinów.

Obaj mężczyźni zostali zabrani na pokład jachtu ratunkowego. Trzeci marynarz został wydobyty z wody przez helikopter. Ofiary zostały przewiezione do Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Nowym Orleanie. Ich stan ocenia się jako stabilny.

Dwóch uratowanych miało rany po ugryzieniu przez rekina na ramionach, jeden z nich wykazywał oznaki hipotermii. Kamizelka ratunkowa jednego z pasażerów łodzi została rozerwana przez rekina.

„Gdyby krewni nie zwrócili się do straży przybrzeżnej, a ofiary nie miały na sobie kamizelek ratunkowych, wszystko mogłoby skończyć się znacznie gorzej. Doceniamy pomoc żeglarzy, którzy pomogli nam ustalić możliwą lokalizację, w której łódź z tymi mężczyznami na pokładzie była w niebezpieczeństwie” – poinformowała Straż Przybrzeżna.

Wideo: YouTube.com [1] [2]
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.