Załoga przykleiła pasażerkę taśmą klejącą do siedzenia

Opublikowano: 14.07.2021 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6465

Kontrowersyjny sposób załogi na poradzenie sobie z awanturującą się pasażerką. Kobieta została przyklejona do siedzenia taśmą klejącą.

Personel pokładowy obezwładnił awanturującą się pasażerkę, przyklejając ją do siedzenia taśmą klejącą i kneblując jej usta. Wydawałoby się, że w cywilizowanej Ameryce stosuje się bardziej humanitarne metody radzenia sobie z niesfornymi pasażerami. Okazuje się jednak, że niekoniecznie…

Personel pokładowy samolotu linii American Airlines, lecącego z Charlotte do Dallas w Stanach Zjednoczonych, postanowił w dość kontrowersyjny – choć niewątpliwie skuteczny – sposób spacyfikować awanturującą się pasażerkę. Jak informuje „Business Insider”, kobieta, która podczas lotu przechodziła załamanie nerwowe na pokładzie maszyny i zaatakowała stewardessy, a nawet próbowała otworzyć drzwi samolotu, została przez załogę przyklejona taśmą klejącą do siedzenia.

Samo obezwładnienie pasażerki mogłoby być oczywiście zrozumiałe, skoro pasażerka swoim zachowaniem najwyraźniej stwarzała realne zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu – choć wątpliwości wzbudza posłużenie się w tym celu taśmą klejącą… Niestety, na oblepieniu pasażerki taśmą wcale się nie skończyło. Załoga postanowiła także zakneblować kobiecie usta, by ta nie mogła też krzyczeć (choć mimo tego udawało jej się to do pewnego stopnia).

Według relacji „Business Insider” część pasażerów feralnego lotu wyrażała oburzenie wobec tego, w jaki sposób załoga American Airlines potraktowała pasażerkę. Jedna z pasażerek, gdy wysiadała już z samolotu, zdołała nawet nagrać obezwładnioną w kontrowersyjny sposób kobietę. Nagranie trafiło do mediów społecznościowych, najpierw na Tiktoka, a później na YouTube i inne portale, wywołując lawinę reakcji i komentarzy.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, gdy personel pokładowy przywiązał do siedzenia awanturującego się pasażera. Nie tak dawno temu, w marcu 2021, pisaliśmy o podobnym zajściu, do którego doszło w Rosji. O tej historii przeczytasz w artykule: Kobieta została związana linami i taśmą w samolocie przez załogę, gdy próbowała zdjąć bieliznę [wideo].

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 14.07.2021 16:35

    A jakby otworzyła drzwi, wybiła okno i zginęło by wiele osób, to też załoga byłaby winna. A jakby kupili kaftany bezpieczeństwa, to zaraz, że masowo będą ludzi w nie wkładać….
    Poradzili sobie jak mogli. Nie dostała zastrzyku usypiającego, nie dostała pałą w łeb. Trzeba było po prostu chronić innych przed wariatką.

  2. JaceK 15.07.2021 07:54

    A co by było, jakby……. Pani zapłaci grzywnę z zakłócenie lotu i dostanie zakaz latania. Wynajmie prawnika i od linii lotniczych wyciągnie wielomilionowe odszkodowanie. Bezpieczeństwo lotu to jedno, traktowanie człowieka jak śmiecia to całkiem inna sprawa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.