Zakonnice założyły szkołę dla osób transpłciowych

Opublikowano: 07.01.2017 | Kategorie: Edukacja, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 364

W połowie grudnia ubiegłego roku siostry ze Zgromadzenia Matki Karmelu w stanie Kerala (położonym w południowo-zachodnich Indiach na Wybrzeżu Malabarskim) postanowiły wesprzeć osoby transpłciowe. Część budynków należących do Zgromadzenia wyremontowały, a następnie utworzyły w nich szkołę.

Mimo, iż Kościół katolicki często postrzega się jako instytucję nieprzychylną osobom LGBT, to te zakonnice stanowią tego zaprzeczenie.

W połowie grudnia ubiegłego roku siostry ze Zgromadzenia Matki Karmelu w stanie Kerala (położonym w południowo-zachodnich Indiach na Wybrzeżu Malabarskim) postanowiły wesprzeć osoby transpłciowe. Część budynków należących do Zgromadzenia wyremontowały, a następnie utworzyły w nich szkołę.

“Szkoła jest wyjątkowa” – mówi siostra Margaret. “Powstała dla osób transpłciowych, które zamieszkują nasz stan. Większość z takich osób zrezygnowała z edukacji, a tym samym uczęszczania na zajęcia. Chcemy im pomóc w uzyskaniu niezbędnego wykształcenia i pokazać, że są takimi samymi ludźmi, jak my wszyscy…”

Według oficjalnych danych stan Kerala obecnie może zamieszkiwać około 500 tysięcy osób transpłciowych. Vijaya Raja Mallika, znana w Indiach ze swojej działalności na rzecz społeczności transpłciowej, uważa, że liczba ta może być nawet dwukrotnie wyższa.

“Jestem przekonana, że nas, osób transpłciowych, jest nawet około miliona. Trzeba bowiem pamiętać, że wszelkie raporty oraz dane są oficjalne, czyli takie, które zostały zebrane w oparciu o tych, którzy nie boją się, nie wstydzą mówić o swojej transpłciowości. Pamiętajmy, że w naszym regionie nadal jest to ogromny wstyd i lęk przed brakiem akceptacji pozostałej części społeczeństwa” – mówi Mallika.

O karmelitkach ze stanu Kerala zrobiło się głośno na całym świecie. One jednak nie widzą w swoich działaniach nic zaskakującego. Zgodnie bowiem twierdzą, „że robią to, o co od początku swojego pontyfikatu, prosi papież Franciszek”.

“Jeżeli, o czym mówi papież Franciszek, Kościół jest szpitalem polowym, to skandalem jest, że osoby transpłciowe w chwilach najtrudniejszych decyzji nie znajdują wsparcia w tej wspólnocie- mówi siostra Margaret- Zadaniem duchownych jest przecież pomaganie! Prawdziwa miłość wyraża się w bezinteresownej służbie bliźniemu, niezależnie od tego, czy jest on naszym przyjacielem, czy wrogiem. Takiej miłości uczył nas Chrystus…” – dodaje na koniec.

Autorstwo: Ewelina Rubinstein
Źródło: MediumPubliczne.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
replikant3d
Użytkownik

No proszę wychodzi szydło z worka. to tylko potwierdza że Watykan sprzyja NWO. A na papieża muszą mieć niezłego haka skoro ten potulnie głosi co mu każą..

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Po prostu kościół postanowił zaakceptować w Indiach to co hinduizm zaakceptował parę tysięcy lat temu zresztą islam też …
W Indiach towarzystwo lgbt ma status trzeciej płci mówią na nich Hidźra …
co prawda w społeczeństwie zajmują niską pozycje trudniąc się żebractwem i prostytucją ale przed szykanami ochrania ich obyczaj i religia duży wpływ na pogorszenie ich sytuacji miały rządy korony brytyjskiej…
natomiast na styku kultury arabskiej nie tylko nie działa im się krzywda ale nie rzadko ocierali się o elity …

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hid%C5%BAra

Kot z Cheshire
Użytkownik

@replikant3d

Watykan jest mózgiem NWO. W końcu to jezuici zakładali pierwsze banki, a wszyscy “iluminaci” kończyli jezuickie szkoły.