Zaklęcia miłosne starożytnych Egipcjan

Opublikowano: 16.04.2020 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Seks i płeć, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 816

Starożytne zaklęcia zniewolenia i pożądania brzmią jak wstęp do filmu dla dorosłych, jednak te tajemnicze czary występują w 1800-letnim egipskim „erotycznym zaklęciu wiążącym”. Zostało ono wykonane przez kobietę o imieniu Taromeway, próbującą uwieść mężczyznę, o imieniu Kephalas. Odkryte na znalezisku zaklęcie przedstawia egipskiego boga Anubisa, strzelającego strzałą w nagiego Kephalasa, który jest zobrazowany z powiększonym penisem i moszną.

Od listopada 1924 r. papirus zawierający starożytne zaklęcie, którego do tej pory nikt nie chciał przetłumaczyć, jest przechowywany w zbiorach Uniwersytetu Michigan. Robert Ritner, profesor egiptologii na Uniwersytecie w Chicago i Foy Scalf oraz kierownik archiwów badawczych w Uniwersyteckim Instytucie Orientalnym, opublikowali swoje nowe badanie w czasopiśmie „Göttinger Miszellen”.

Według raportu „Live Science” podejrzewa się, że papirus znaleziono w rejonie Fajum w Egipcie, około 100 kilometrów na południowy zachód od Kairu. Magiczne narzędzie było używane do wzywania nie miłości, ale pożądania. Para naukowców twierdzi, że zaklęcie zostało napisane w języku demotycznym, który jest egipskim pismem wywodzącym się z północnych form hieratycznych używanych w delcie Nilu w okresie późnego Egiptu i poprzedzający okres języka koptyjskiego.

Treść zaklęcia zawiera prośbę do „szlachetnego ducha (lub też demona) nekropolii”, aby sprawił żeby Kephalas „czuł niepokój bez przerwy” z powodu pożądania, dopóki nie spotka się z Taromeway. Dr Ritner uważa, że podkreślenie przez kobietę męskich narządów na papirusie ma nasilić zaklęcie jeszcze bardziej w sferze seksualnej, a strzała jest zobrazowaniem jej czaru.

Ritner i Foy twierdzą, że egipskie zaklęcia seksualne były częściej używane przez mężczyzn szukających kobiet i nie jest jasne, dlaczego Taromeway tak bardzo pragnęła “uwagi” Kephalasa ani czy udało jej się go zdobyć. Sądzą jednak, że Taromeway prawdopodobnie zapłaciła kapłanowi, aby napisał zaklęcie w jej imieniu. Po stworzeniu magicznej pułapki papirus prawdopodobnie został umieszczony w grobie, w którym „duch” zmarłego został wezwany by wypełnić czar.

Następne badania nastąpiły trzy lata po tym, jak dr Franco Maltomini z Uniwersytetu w Udine we Włoszech rozszyfrował dwa papirusy z Egiptu datowane mniej więcej w tym samym czasie, 1700 lat temu. Było to zaklęcie wzywające bogów, by sprawili, że “serce kobiety zapłonie pożądaniem do rzucającego zaklęcie”. Drugie, zgodnie z raportem CBS News z 2016 roku, zmusza mężczyznę do robienia wszystkiego, czego chce osoba używająca czaru.

Gnostycyzm był starożytną religią, która zawierała elementy chrześcijaństwa. Zgodnie z raportem Live Science, to rozszyfrowane w 2016 roku „zaklęcie miłości” przywoływało kilka demonów (jednak Egipcjanie nazywali ich bogami), które nakazują rzucającemu zaklęcie, aby dedykował im serię ofiar spalonych w łaźni i wypisał słowa inkantacji na jej ścianach. Maltomini przetłumaczył magiczny zwój tak: „Zaklinam cię, ziemio i wody, przez demona, który mieszka w tobie i (zaklinam) fortunę tej kąpieli, tak abyś, gdy płomieniami ognistych języków paliłeś ofiary, rozpalił jej ciało i serce (kobieta, której pragnął), którą (matka kobiety, na którą rzucano czar) zrodziła ze swojego łona, tak byśmy się połączyli w jedno…”

Następnie zaklęcie wymienia imiona demonów, które na nie odpowiadają, potem zbiór magicznych słów głosi by „święte imiona rozpalcie ten płomień i utrzymujcie go w jej sercu…”, póki kobieta nie zakocha się w osobie używającej czaru.

Wyraźnie widać różnice pomiędzy zaklęciem pochodzącym z tłumaczenia z 2016 roku, kierującym prośbę do demonów, które mają sprawić by kobieta zakochała się w osobie rzucającej czar, a zaklęciem użytym przez Taromeway, które ma na celu erotycznie rozbudzić mężczyznę tylko w stosunku do niej. W zaklęciu Taromeway nie ma wzmianki o zaklinaniu serca lub oszołamianiu umysłu „miłością”, a jej pożądany rezultat jest bardzo wyraźny – stać się celem jego „powiększonych” męskości. To brzmi trochę jak umowa lub pakt, zawierany z siłą niepochodzącą z Ziemi.

Autorstwo: Sariel Goldeen
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.