Watykan i naziści
W 50. rocznicę śmierci Piusa XII odżyły nadzieje na jego beatyfikacje. Proces beatyfikacyjny zaczął się w roku 1990. Oficjalnie przyczyną wstrzymania beatyfikacji była obawa przed pogorszeniem się stosunków z Izraelem. Oficjalnie przyczyną wstrzymania beatyfikacji była obawa przed pogorszeniem się stosunków z Izraelem, gdzie Watykan zabiegał o podpisanie konkordatu – „zwanego porozumieniem ekonomicznym” Watykan dostał od Izraela górę świątynną, w ramach porozumienia, tą samą na której znajduje się świątynia Al-Aksa, oraz na której ma być wybudowana trzecia świątynia Salomona.
Słynne milczenie Piusa XII wobec holokaustu nigdy nie było większym problemem. To bowiem zawsze można wyjaśnić obawą przed większym złem, czyli zagrożeniem komunizmu.
W istocie jest znacznie gorzej, Pius XII był odpowiedzialny za ludobójstwo co najmniej pół miliona prawosławnych Serbów i Romów w Chorwacji przez zbrodniczy reżim ustaszowski w latach 1941-1945.
Byli oni wspierani przez zakon franciszkanów przy wiedzy Watykanu. Słowo „ustasze” oznacza po prostu „akcję katolicką”. Aktywnie uczestniczyli też w rzeziach m.in. w obozach koncentracyjnych. W Jasenovacu zamordowano ponad 700 tys. osób. Ofiarom rabowano tam kosztowności, które stawały się potem znane jako złoto ustaszowców. Trafiły one następnie do Banku Watykańskiego i zostały wykorzystane do zorganizowania szczurzej drogi – kanału przerzutowego zbrodniarzy nazistowskich.
Kto to robił? Robił to biskup rzymskokatolicki Alojz Hudal. W Argentynie przyjmował ich Juan Peron, który był rycerzem maltańskim!
Pod koniec II wojny światowej Bank Watykański uczestniczył w wyprowadzeniu pieniędzy z niemieckiego Reisch Banku do kontrolowanych przez nazistów banków szwajcarskich. Jedynym człowiekiem, który może zarządzić audyt banków szwajcarskich jest papież. Miało to służyć do sfinansowania szczurzej linii i operacji Odessa.
Czy faszyzm jest koncepcją najbardziej odpowiadającą koncepcji Rzymu?
Główny organ prasowy jezuitów „Sywilla Cattolica” („Społeczeństwo Katolickie”) mówi otwarcie: „Faszyzm jest reżimem, który odpowiada najbardziej koncepcjom Rzymu” (cytat za książką Pierre’a Van Paassena).
Czym jest faszyzm? Jest to ideologia polityczna wywodząca się z Rzymu będąca tym samym, co korporacjonizm – o czym mówił Mussolini, który nie będąc nawet ochrzczonym przywrócił papiestwu ich państwo w 1929 r. Zakłada jednego wodza, połączenie państwa i kościoła. Przymierze włoskiego faszyzmu z Watykanem zostało przypieczętowane w lutym 1929 r. Traktatem laterańskim. W Niemczech nuncjusz papieski monsignor Pacelli oraz Franz von Papen – rycerz maltański pomagający w dojściu do władzy Adolfa Hitlera. Niemieccy katolicy byli wrogo nastawieni do nazizmu, ale wiedzieli też, że sam papież jest pozytywnie usposobiony do Hitlera. Papież Hitlera, a może po prostu Hitler papieża?
W książce „Sekretna historia Jezuitów” Edmond Paris w roku 1965 napisał, że „Hitler doszedł do władzy dzięki głosom katolickiego centrum, partii rządzonej przez jezuitę Ludwiga Kaasa”.
Kto napisał „Mein Kampf”? Biblia nazistów została podobno napisana przez Hitlera, ale Otto Strasser w „Hitler i ja” twierdzi, że książka „Mein Kampf” została napisana z notatek dostarczonych przez Hitlera przez rzymsko-katolickiego księdza, którym był o. Bernard Stempfle. Otto Strasser, rzymski katolik, był jednym z założycieli partii nazistowskiej Stempfle, znany antysemita, był członkiem Rzymskokatolickiego Zakonu Świętego Jeremiasza”.
Taką samą naukę odnajdujemy w książce „Sekret historii jezuitów”. Na stronie 138 czytamy: „Fuhrer doszedł do władzy dzięki głosom Katolickiego Centrum zaledwie kilka lat wcześniej, jednak większość celów w sposób cyniczny ujawnionych w „Mein Kampf już została zrealizowana. Książka ta, butne wyzwanie dla zachodnich demokracji, napisana została przez jezuitę, ojca Stempfle i podpisana przez Hitlera. I chociaż wielu ignoruje ten fakt, to właśnie Stowarzyszenie Jezusa udoskonaliło treść słynnego pangermańskiego programu w sposób opisany w tej książce, a Fuhrer go zatwierdził”.
„Widzę w Himlerze naszego Ignatiusa Loyole” (założyciela zakonu Jezuitów). „Nauczyłem się bardzo dużo od zakonu jezuitów. Aż po dziś dzień nic nie było tak potężne, jak hierarchiczna organizacja Kościoła katolickiego. Zaadoptowałem z niego wiele do swojej własnej partii” – Adolf Hitler (za: „Hitler i ja”, 1939 r.).
Komu więc pomógł uciec biskup Hudal? Josefowi Mengele, Adolfowi Eichmannowi, Franzowi Stanglowi, Sobiborowi, Pawelicowi, Klausowi Barbie i wielu innym.
Sojusz Watykanu miał na celu przyszłe zyski i nie mógł przewidzieć holokaustu. Potem było za późno. Przeciwstawiając się oficjalnie nazistom sprowokowałoby zapewne wkroczenie wojsk niemieckich do Watykanu i aresztowania.
Ale czy to jest usprawiedliwienie? Ocenę pozostawiam Państwu.
Na podstawie: Radio na Fali – Zakazana Wiedza
Źródło: Altermedium.net
Nadesłano do „Wolnych Mediów”
PODOBNE ARTYKUŁY W „WOLNYCH MEDIACH”