Zakaz pracy i płacy dla nieszczepionych we Włoszech

Opublikowano: 26.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1624

Włoski rząd wydał dekret mający zastosowanie zarówno do sektora prywatnego, jak i publicznego, nakazujący firmom wstrzymanie wynagrodzenia pracownikom, którzy odmawiają przyjęcia szczepionki COVID-19.

Dekret nakazuje, aby wszyscy pracownicy otrzymali „zieloną przepustkę” szczepionki, co doprowadziło do pytań o to, co stanie się z milionami Włochów, którzy pozostaną nieszczepieni.

Rząd próbuje uniknąć potencjalnych kroków prawnych, nakazując firmom nie zwalniać niezaszczepionych, ale po prostu nie płacić im, jednocześnie mówiąc pracownikom, aby nie pojawiali się w pracy pod groźbą kary grzywny, jeśli to zrobią. „Zamiast tego należy uznać, że przebywają na nieusprawiedliwionym zwolnieniu i mają wstrzymane pensje” — pisze Ken Macon. „Osoby, które pracują bez paszportu szczepionkowego, mogą zostać ukarane grzywną do 1500 euro. Ponadto rząd powiedział, że nie pokryje kosztów testów dla tych, którzy woleliby nie przyjmować szczepionki”.

Nawet ci, którzy rzekomo mieli mitycznego wirusa i w związku z tym wytworzyli przeciwciała, nadal będą musieli otrzymać co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Włochy rozszerzyły swój program paszportów szczepionkowych na szkoły i uniwersytety od 1 września. Nauczycielom powiedziano, że mogą zostać zwolnieni, jeśli go nie okażą, a uczniowie zostali upoważnieni do zabrania go na zajęcia.

Nieszczepionym zabroniono także korzystania z dalekobieżnych środków transportu publicznego, co wielu osobom uniemożliwia korzystanie z urlopów, dojazdów do pracy i odwiedzin bliskich.

Miejsca takie jak muzea, stadiony, teatry, sale gimnastyczne i kryte miejsca siedzące w barach i restauracjach wymagają identyfikacji szczepionek, a firmy mogą zostać ukarane grzywną w wysokości tysięcy euro za nieprzestrzeganie zasad.

„Zielona przepustka” we Włoszech śledzi również lokalizację osoby, po raz kolejny ukazując, że jest to ni mniej ni więcej jak cyfrowa karta identyfikacyjna na sterydach.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Tłumaczenie: dr nowopolski
Źródło oryginalne: Summit.News
Źródło polskie: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o