Zakaz obłapiania na boisku

Opublikowano: 30.12.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1246

Władze belgijskiej ekstraklasy piłkarskiej zdecydowały o karaniu zawodników i członków sztabów szkoleniowych za obłapianie się, ściskanie i przytulanie po strzeleniu gola. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Winowajcy mają dostać żółtą kartkę i grzywnę 750 euro, a ich klub zapłaci dodatkowo do 10 tysięcy euro. W ten sposób Pro League chce chronić sportowców i trenerów przed zakażeniem COVID-19. Zakaz ma dotyczyć również szatni, gdzie wylewne świętowanie również nie będzie dopuszczone. Inną konsekwencją dla winowajców będzie nakaz włączenia się w jeden z projektów pomocy społecznej. „Pro League pragnie przypomnieć wszystkim profesjonalnym piłkarzom o ich odpowiedzialności” – napisano w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej belgijskiej ekstraklasy. Kluby mogą być za takie przewinienia ukarane też grzywną, ale jej wysokość nie może przekroczyć kwoty 10 tysięcy euro, zaś dla kluby z drugiej ligi będzie można ukarać kwotami do pięciu tys. euro. Pieniądze z ewentualnych grzywien zostaną przeznaczone na cele społeczne.

W okresie przedświątecznym Belgia ponownie wprowadziła 10-dniową kwarantannę dla pasażerów podróżujących ze strefy czerwonej (prawie cała Europa w tym Polska). Belgijskie Centrum Kryzysowe w połowie grudnia podało, że dzieci i młodzież stanowią obecnie w tym kraju 14 procent wszystkich zakażeń koronawirusem. Odnotowano 33-procentowy wzrost zakażeń Covid-19 wśród dzieci w wieku do 9 lat, a u nastolatków (10-19 lat) odnotowano wzrost infekcji o 11 procent.

Obie te grupy wiekowe łącznie stanowią 14 procent wszystkich nowych infekcji, co zrównuje je pod tym względem z innymi grupami wiekowymi, wśród których największą liczbą zakażeń wyróżniają się obecnie osoby w przedziale wieku 20-29 lat, u których wykryto już ponad 102 tysiące potwierdzonych przypadków. I to jest zapewne główna przyczyna, z powodu której zabroniono piłkarzom obłapiać się z radości po zdobyciu bramek.

Autorstwo: JTK
Źródło: Trybuna.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.