Zakaz niedzielnego handlu nie przeszkadza

Opublikowano: 03.02.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 876

Polacy przyzwyczaili się już do zakazu handlu w niedzielę. Dla blisko 70 procent uczestników sondażu na ten temat, wspomniane ograniczenie nie jest utrudnieniem dla codziennego życia. Jednocześnie blisko połowa respondentów nie widzi potrzeby, aby zmieniać stosowną ustawę i przywrócić możliwość otwierania sklepów w niedzielę.

Badanie na ten temat przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. Dla dokładnie 69,1 proc. respondentów zakaz handlu w niedzielę nie stanowi utrudnienia dla ich codziennego życia, natomiast przeciwnego zdania jest 25 proc. ankietowanych. Prawie połowa Polaków nie widzi z kolei żadnego powodu, aby powrócić do możliwości swobodnego kupowania w siódmy dzień tygodnia.

Wśród zwolenników zniesienia zakazu dominują mieszkańcy dużych metropolii, ponieważ za takim rozwiązaniem opowiada się 61,3 proc. Ponadto za przywróceniem handlu w siódmy dzień tygodnia są osoby z wyższym wykształceniem, bo jest ich 55,5 proc. Jeśli chodzi o podział majątkowy, za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę opowiadają się osoby najlepiej zarabiające oraz dysponujące dochodem miesięcznym pomiędzy 3000 a 4999 zł.

Samo badanie zostało zrealizowane przez IBRIS na zlecenie Santander Consumer Banku w listopadzie ubiegłego roku. Zastosowano w nich metodę telefonicznych i standaryzowanych rozmów, w których wzięło udział blisko tysiąc dorosłych Polaków.

Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cacor
Użytkownik
cacor

Może i zakaz nie przeszkadza i nie ma większego wpływu na życie,jednak w dalszym ciągu uważa, że nikt nie powinien decydować o moim czasie i o sposobie jego wypełnienia.

cacor
Użytkownik
cacor

@opium,
Ja nie myślę, w tym aspekcie nie trzeba dużo myśleć, wystarczy wyłączyć TV, aby przekonać się czym i kim interesuje się “elyta”.
Na pewno nie jestem to ja, ani zwykli ludzie.