Zakaz adopcji przez zagraniczne pary jednopłciowe

Opublikowano: 16.02.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 304

Rosyjski premier Dymitryj Miedwiediew podpisał dekret zakazujący adopcji rosyjskich dzieci przez pary homoseksualne a także przez niezamężnych obywateli krajów w których legalne jest zawieranie „małżeństw” tej samej płci. Dekret opublikowano na rządowym portalu, wszedł on w życie w środę.

Dekret jest techniczną poprawką ustawy przyjętej w połowie 2013 roku, którą poprawia szczegółowe definicje i podstawowe zasady prawne obowiązujące w rosyjskim kodeksie rodzinnym. Nota wyjaśniająca mówi o tym, że rosyjskie władze szukają rozwiązań w celu zagwarantowania właściwego i harmonijnego rozwoju dla adopotowanych dzieci i ustrzeżenia ich od niepożądanych wpływów takich jak wymuszanie nietradycyjnych zachowań seksualnych. Ma to uchronić dzieci przed kompleksami i zaburzeniami wynikającymi z wychowania w „rodzinach” jednopłciowych.

Pomysł zakazu adopcji dzieci przez obywateli krajów legalizujących „małżeństwa” homoseksualne i homoseksualistów pojawił się w Rosji w połowie 2013 roku, gdy kwestia legalizacji takich „małżeństw” była dyskutowana we Francji. Francja jest jednym z krajów, których obywatele adoptowali najwięcej rosyjskich dzieci (po USA, Włochach i Hiszpanii). 1 stycznia 2013 roku Rosja wprowadziła całkowity zakaz adopcji rosyjskich dzieci przez pary z USA.

Na podstawie: RT
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
7wilu7
Użytkownik
7wilu7

Bardzo mi się to podoba. Przynajmniej Rosja potrafi dbać o swoje dzieci

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Jaki by nie był nasz stosunek do Rosji – jest to chyba jeden z ostatnich szańców zdrowego rozsądku w tym zmierzającym do szaleństwa świecie.

Konter
Użytkownik
Konter

Rosja broni normalności…

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

Naszym by to nawet do głowy nie przyszło, a gdyby i przyszło to by nie przeszło, bo “nasz” rząd ma najwyraźniej interes w osłabianiu, ogłupianiu, okradaniu swoich obywateli.