Ziobro chce zakazać adopcji dzieci przez homoseksualistów

Opublikowano: 12.03.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1580

Minister Sprawiedliwości wszczyna kolejną ideologiczną krucjatę. Zaprezentował projekt ustawy, zabraniają adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Według posła Lewicy Krzysztofa Śmiszka, zainteresowanie Ziobry życiem osób LGBT „zaczyna wydawać się podejrzane”.

Szef Solidarnej Polski w obliczu narastającego konfliktu wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy, po raz kolejny wysyła sygnał, że na polu ideologicznej walki jest większym radykałem niż Jarosław Kaczyński i PiS. Zgłoszony przez niego projekt ustawy brzmi cokolwiek niepoważnie, gdyż odnosi się do sytuacji, która i tak jest niemożliwa, z uwagi na obowiązujące w Polsce regulacje prawne.

Na konferencji prasowej Ziobro obwieścił, że projekt powstał w „trosce o najmłodszych”. Zakłada on nowelizację „Kodeksu opiekuńczego i wychowawczego”, wprowadzając jednoznaczny zakaz adopcji dziecka przez mężczyznę lub kobietę, którzy pozostają we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci.

„W sposób prewencyjny przygotowaliśmy rozwiązania, żeby nie było w polskim porządku prawnym luki prawnej, ponieważ nie ma przepisu, który mówi o tym, że nie wolno przysposobić dziecka, jeżeli osoba pozostaje we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci. My przygotowujemy taką zmianę i taką zmianę wprowadzimy. To jest zmiana w „Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym”, pierwsza i podstawowa i brzmienie tego przepisu jest klarowne, można powiedzieć” – mówił z kolei inny polityk Solidarnej Polski Michał Wójcik.

Pomysł ten jest całkowicie kuriozalny. W polskim prawie nie ma osobnego zapisu zakazującego adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, ponieważ adoptować wspólnie mogą jedynie małżeństwa. A związku małżeńskiego para jednopłciowa zawrzeć w Polsce, jak wiadomo, nie może.

Szarża Ziobry jest też zapewne odpowiedzią na decyzję Parlamentu Europejskiego, który ogłosił wspólnotę Strefą Przyjazną dla LGBT.

Zachowanie Ziobry skomentował poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. „Pan Zbigniew mówi ostatnio częściej o osobach LGBT+ niż one same. Dla mnie to zaczyna wydawać się podejrzane” – napisał na „Twitterze”.

Autorstwo: Piotr Nowak
Zdjęcie: oneinchpunch (pl.DepositPhotos.com)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 12.03.2021 10:22

  Ja to odczytuję inaczej niż autor artykułu, bo tzw. pożycie nie musi być zarejestrowane (np. konkubinat). Wygląda na to, że Ziobro chce wywołać podwójną traumę u dzieci żyjących w zwiazkach homoseksualnych, bo jeśli homoseksualista ma biologiczne dziecko i żyje w związku z innym homoseksualistą latami, a potem rodzic umrze, to osoba, która pomagała mu wychowywać dziecko, nie będzie mogła go przysposobić. Rozumiem intencję zakazu adopcji dzieci z domów dziecka, które nie mają żadnych więzi emocjonalnych z homoseksualistami, ale prawo nie powinno uderzać w dzieci żyjące w takich związkach, bo zostaną skrzywdzone. A ze słów Ziobro (cytuję: „ponieważ nie ma przepisu, który mówi o tym, że nie wolno przysposobić dziecka, jeżeli osoba pozostaje we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci. My przygotowujemy taką zmianę i taką zmianę wprowadzimy.”) wynika, że chce zapobiec adoptowaniu dziecka żyjącego w homozwiązku przez homopartnera. Nie działa więc Ziobro dla dobra psychicznego dziecka, dla jego bezpieczeństwa społecznego, ale na jego szkodę. O takich delikatnych sprawach powinien decydować sąd a nie minister.

 2. Stanlley 12.03.2021 13:33

  Cóż… pan Zerro nie ma innych zmatwień niż zaglądanie innym do rozporka? To ja podrzucę patologie któymi musi się zająć :

  – Jak spółka skarbu państwa zniszczyła polską rodzinną firmę technologiczną, karabinek Gniot oraz dokument Onetu : https://youtu.be/o0EdQ-hU93Y?t=748
  – Zamość – 57 letni przedsiębiorca popełnił samobójstwo po tym jak rozkopali drogę do jego sklepu i przez 3 miesiące nie było nawet robotnika : https://youtu.be/J0ONFATPgao?t=1473

 3. 3steta 12.03.2021 14:31

  Kiedyś dyskryminowano ciemnoskórych- masowe zbrodnie przez Ku Klux Klan były pozamiatane pod dywan, najczęściej w policji i sądownictwie zasiadali członkowie klanu i uniewinniali swoich ludzi. Ziobro najchętniej miałby swoich ludzi wszędzie. Dzisiaj w Polsce próbuje się oddzielać osoby lgtbq+ od reszty społeczeństwa – te “strefy wolne od lgtb” inspirowane segregacją rasową i przyzwolenie szkalowania osób lgtb publicznie,a wszelkie protesty i próby wyrównania praw daje się etykietkę jako “że mniejszość zaczyna uciskać większość”. Polska powinna się uczyć z historii do czego dyskryminacja ludzi prowadzi- i to obojętnie czy kobiet,mniejszości religijnych czy seksualnych,ale jak zwykle ludzie wolą “mądrość po szkodzie”.

 4. No Comply 12.03.2021 15:13

  A z tymi “strefami wolnymi od…” to nie było przypadkiem tak, że “aktywista” sam zakładał te tabliczki, pomimo, że miały się one nijak do rzeczywistości, za co parę gmin wytoczyło mu sprawy (są w toku)?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.