Zagrożenie pożarowe zaczyna docierać do Polski

Opublikowano: 29.07.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 250

Upały wciąż nie odpuszczają Europie. W końcu mamy sezon letni, ale wysokie temperatury sprzyjają występowaniu pożarów. Z ogniem walczą aktualnie Niemcy, Szwecja i Wielka Brytania, choć zagrożenie pożarem obejmuje znacznie więcej państw naszego kontynentu.

Ostatnio Grecja doświadczyła katastrofalnych pożarów, w wyniku których życie straciły 83 osoby, w tym dwóch Polaków. Ze względu na warunki pogodowe, ogień był bardzo trudny do ugaszenia i dlatego Grecja zaczęła prosić o pomoc z zewnątrz. Obecnie władze sugerują, że ktoś mógł celowo wywołać ogień, który pojawił się w kilku lokalizacjach jednocześnie. Policja podobno dokonała zatrzymań w tej sprawie, a tymczasem stolica Grecji, dla odmiany, zmaga się teraz z powodzią.

Pożary szaleją aktualnie w Szwecji, gdzie wysłano na pomoc między innymi polskich strażaków, a także w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Ponadto, wysokie zagrożenie pożarami panuje w Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, na Litwie, w Norwegii oraz we Włoszech. W naszym regionie, umiarkowane zagrożenie dotyczy Czech, Słowacji, Węgier oraz zachodniej i północnej części Polski.

Sytuacja w Europie będzie cały czas ewoluować w związku z wysokimi temperaturami, które będą nam towarzyszyć jeszcze w kolejnych dniach. Jednak w Polsce, już na początku sierpnia możemy spodziewać się częstszych burz i intensywniejszych opadów deszczu, które zażegnają upały, natomiast w drugiej połowie sierpnia, według aktualnych prognoz, dojdzie do kolejnych spadków temperatury.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o