Zagrażająca Ziemi asteroida zmieniła swoją trajektorię

Opublikowano: 28.02.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 4070

Asteroida 2022 AE1 została odkryta 6 stycznia, a dzień później automatyczny system wyznaczania orbit planetoid (AstOD) uznał ją za potencjalnie niebezpieczną dla Ziemi. Asteroida poruszała się tak szybko, że ludzkość nie miała wystarczająco dużo czasu, aby spróbować w nią uderzyć i zmienić jej trajektorię. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) poinformowała, że ​​niestety rośnie prawdopodobieństwo kolizji i to już w przyszłym roku!

Przez kilka pracowitych styczniowych dni tego roku astronomowie śledzili zbliżający się do Ziemi obiekt zmierzający w kierunku Ziemi. Jego trajektoria wskazywała, że ​​zderzy się z planetą w 2023 roku. Asteroida była w drodze na Ziemię, a astronomowie przewidywali już, że do zderzenia może dojść 4 lipca 2023 roku.

Według Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) asteroida porusza się bardzo szybko. Po siedmiu dniach obserwacji wzrosło prawdopodobieństwo zderzenia z Ziemią. Po pierwszych obserwacjach nastąpił dramatyczny tydzień, kiedy Księżyc przesłonił niebezpieczny obiekt i nikt nie wiedział, co się z nim stało.

Kiedy Księżyc przestał być przeszkodą, teleskopy wykazały, że prawdopodobieństwo kolizji dramatycznie spadło. Następnie potwierdzono, że 2022 AE1 nie zderzy się z Ziemią i został usunięty z listy niebezpiecznych obiektów ESA.

Astronomowie przewidują, że asteroida 2022 AE1 przeleci od Ziemi w odległości około dziesięciu milionów kilometrów, czyli prawie 20 razy większej od odległości Księżyca. Jednak sam fakt tak gwałtownej zmiany toru lotu asteroidy pozostaje dziwny. Można to jedynie próbować wyjaśniać małą ilością danych, które spowodowały wyciągnięcie zbyt daleko idących wniosków.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 28.02.2022 19:15

    Obce odciągnęli ten kamlot od Ziemi żeby jeszcze trochę popatrzeć na dogorywanie cywilizacji, którą pewnie sami spreparowali.

  2. EVO007 13.03.2022 09:47

    no przecież wiadomo że to Putin nasz zbawca zmienił tor tak jak też uwolnił od plandemii

  3. drakonos 17.03.2022 11:38

    Putin zabił covida to może asteroidę też. Od trzech tygodni nie ma nic na temat covid19. Dawniej gdy wpisałem w google covid19 to były artykuły na pierwszej stronie. Teraz ostatni artykuł jak mi się pokazuje po wpisaniu covid19 to z 3 tygodni. haha

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.