Zagadka wyglądu aniołów

Opublikowano: 18.05.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1047

Wygląd Aniołów zastanawiał ludzkość od dawna. Skarbnicą wiedzy w tym zakresie jest apokryficzna księga Henocha a przede wszystkim księga Ezecheila. Te starożytne zapisy są pełne tajemniczych i trudnych do zrozumienia opisów najwyższych istot duchowych, które albo odwiedzały ziemię, albo były widziane przez autorów ksiąg. Aby lepiej zrozumieć tę tematykę należy wyjaśnić, kim tak w ogóle są aniołowie? Słowo anioł pochodzi od greckiego Angelos, które oznacza posłańca. W starym testamencie w języku hebrajskim te istoty nazywane są Malach, co również oznacza posłańca. Mianem aniołów nazwano tajemnicze istoty ze względu na czynności, które wykonywały. Aniołowie to fascynujące istoty zaciekawiające ludzkość od najdawniejszych lat. Różnią się wyglądem i wykonywanymi czynnościami a łączy je jedno. Współpraca w imię ich stwórcy, istoty, którą Henoch opisuje jako Pana Duchów. W tym odcinku przedstawione zostają opisy Ophanim, Serafinów, Cherubinów oraz Archaniołów. Fragmenty apokryficznej księgi Henocha pomagają zrozumieć szerszy kontekst tematu.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.