Żadnego polexitu nie będzie, to propaganda!

Opublikowano: 15.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1267

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował coraz częściej pojawiające się opinie, mówiące o tym, że rząd zamierza wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Polityk zapewnił, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

Wicepremier podkreślił, że głosy o polexicie to „wymysł propagandowy” i zapewnił, że nie ma mowy o żadnym polexicie, ponieważ rząd „widzi przyszłość Polski w Unii Europejskiej”. Jednocześnie przyznał, że Wspólnota przeżywa kryzys, a niektóre unijne traktaty straciły swoją moc, co wykorzystują najsilniejsze unijne kraje, traktując sojusz instrumentalnie.

„Jesteśmy zdecydowanie za tym, aby doprowadzić do zakończenia kryzysu jaki widzimy w UE. Traktaty w niemałym stopniu przestają obowiązywać, albo są wykorzystywane pretekstowo. Zasada równości państw też jest łamana i to w sposób bardzo drastyczny. Widać też tendencje do instrumentalizacji UE przez najsilniejsze państwa, w szczególności jedno: Niemcy. Temu musimy się przeciwstawiać. Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane tak, aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione” – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z PAP.

Dodał, że Polska chce być w UE, a jednocześnie pozostawać państwem suwerennym. Zdaniem polityka Wspólnota wymaga poprawienia. W jego ocenie, w ulepszonej wersji UE jedno z najważniejszych miejsc powinna zajmować kwestia równości państw. „Jeśli coś wolno w jednym państwie, to znaczy, że wolno we wszystkich„ – podkreślił prezes PiS, odnosząc się w ten sposób do spraw gospodarczych i wymiaru sprawiedliwości.

Pytany, czy brak zgody Brukseli na Krajowy Plan Odbudowy go martwi, odpowiedział, że oczywiście wolałby, żeby program został już zaakceptowany, ale zdaje sobie sprawę, jak to wszystko działa w UE. Wyraził też nadzieję, że wkrótce Wspólnota jednak zaakceptuje Plan, ponieważ nie ma wobec niego żadnych zastrzeżeń merytorycznych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.