Demonstranci żądali kresu rządów wojskowych

Opublikowano: 05.05.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 230

Tysiące demonstrantów wyszło w piątek na ulice Kairu, żądając od Najwyższej Rady Wojennej przekazania władzy w ręce rządu cywilnego – donosi egipska gazeta “Al-Ahram”.

Masowe demonstracje zaplanowane są także w innych egipskich miastach w związku z wezwaniami najbardziej wpływowego ruchu politycznego kraju Bractwa Muzułmańskiego do milionowego marszu przeciwko dyktaturze wojskowych.

Policja użyła gazu łzawiącego w celu przepędzenia demonstrantów sprzed budynku Ministerstwa Obrony w Kairze po tym, gdy zbliżyli się oni do woskowych i zaczęli obrzucać ich kamieniami oraz kawałkami metalu. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, podczas starć poważnie ucierpiało 8 cywilów.

Z kolei egipska telewizja pokazała kilku wojskowych, którzy odnieśli obrażenia w wyniku działań demonstrantów. Wcześniej setki demonstrantów przyszły pod egipskie Ministerstwo Obrony, by wziąć udział w powszechnej akcji protestacyjnej nazwanej „Piątkową ofensywą”.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o