Zachód nagle zauważa, że Ukraina przegrywa wojnę z Rosją

Opublikowano: 04.06.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1816

Europejczycy zostali głęboko zanurzeni w proukraińskiej propagandzie i często nie zauważają prawdziwego oblicza wojny na Ukrainie. Media tak długo przekonywały, że znienawidzona Rosja przegrywa wojnę z Ukrainą, że niektórzy naprawdę w to uwierzyli. Czas jednak na powrót do rzeczywistości i nawet w polskich pisowskich mediach, można już przeczytać coraz więcej artykułów nieśmiało sugerujących, że Ukraina jednak przegrywa. Jak jest naprawdę?

Utrzymywanie wszystkich tak długo w stanie wiary w ukraińską propagandę wojenną było możliwe tylko dlatego, że niemal od początku wojny, ocenzurowano całą propagandę rosyjską. Tak właściwie utrudniono dostęp do serwisów rosyjskojęzycznych bo dla chcącego nic trudnego, ale wiedza na temat rosyjskiego punktu widzenia jest praktycznie nieobecna w Europie.

Prawdopodobnie cenzurę wprowadzono po to, aby kłamać bezkarnie i zarządzać oczekiwaniami ludzi, tak aby dawali się łatwiej okradać, w celu zachowania złudzenia bezpieczeństwa. Wciąż słyszymy, że to nic, że jest inflacja i paliwo po 8 zł, “ale przynajmniej nie spadają bomby”. Tylko, że drożyzna to jest rodzaj bomby, niszczącej gospodarkę.

PiSowcy od 3 miesięcy przekonują nas, że Polska jest na wojnie z Rosją, mimo, że nie jest i rozbrajają się konsekwentnie oddając Ukraińcom polskie uzbrojenie w tym ponad 200 czołgów T-72 i 18 sztuk najnowocześniejszych haubic samobieżnych Krab. Zapewne PiS-owcy dają im znacznie więcej tylko nie o wszystkim jeszcze wiadomo. A jakie są rezultaty tej postawy?

Wbrew temu co opowiadają polskojęzyczne przekaziory, Ukraina wcale nie wygrywa wojny, a wręcz przeciwnie. Postępy armii rosyjskiej na południowym wschodzie Ukrainy są już kwestią oczywistą. Niemal całe terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej znajduje się już pod kontrolą Rosji, a ofensywa w Donbasie cały czas postępuje i ukraińskie wojsko ucieka oddając teren, co polskie media nazywają “ewakuacją”, byle tylko nie nazwać tego po imieniu.

Warto też odnotować, że Ukraińcy przygotowali również kontrofensywę w okolicach Chersonia. Nie ma jednak doniesień o jakichkolwiek jej sukcesach. Jedyna wiadomość w tym temacie jaka pojawiła się w „Polsat News” sugeruje, że rosyjscy żołnierze szukają tam pracy przy zbiorach truskawek…

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

22

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Dandi1981 04.06.2022 11:35

  Oddaja sprzet ukrainca bo wola walczyc ich rekoma .
  Kazdy kraj ktory ma dluga granice z rosja jest zagrozony przy jej dozeniu do mocarstwowosci .
  Wiec walcza z tym zagrozeniem ukrainskim zolnierzem i sprzetem ktory wysylaja.
  Rosja kraj wielki jak kontynet 2ga armia swiata walczy 100 dni z nic nie znaczaca zacofana ukraina i zdobywa 20% jej terytorium to nie sukces to porazka.

 2. MasaKalambura 04.06.2022 14:33

  Porażka skali i reputacji. Niestety 4 krotna różnica w liczebności ludności (i armii) na korzyść Rosji po czasie przynosi efekty. Wojna na wyniszczenie ma inną kalkulację niż wojna błyskawiczna. W wojnie na wyniszczenie liczy się czas i zniszczone dywizje. W jej rachunku wynika jasno. Rosja tę kampanię raczej wygra. Do jej zniszczenia potrzeba większego potencjału niż ma go Ukraina. W wojnie na wyniszczenie Rosji należy kalkulować kolejne fronty. A tu niestety przykra informacja dla nas. Na liście wrogów do zniszczenia, przejęcia itp. na pierwszym miejscu po Ukrainie pozostaje i umacnia się Polska.

 3. rici 04.06.2022 15:48

  Aj-waj, aj-waj. Znow bedzie moralnosc Kalego, pewnie Rosja przejmie ziemie nalezaca do chazarskich korporacji na Ukrainie.

 4. MistrzSwojejIstoty 04.06.2022 18:01

  Dandi1981 – Rosja weszła i wzięła co miała wziąć.Tak to wygląda.Straty ? Oni to wliczyli.Na nic prześmiewcze historie o ukradzionych czołgach przez cyganów.Na nic pomoc NATO .Od początku było to widać tylko zachód zablokował strumień informacji i pozostały tylko Ukraińskie bajki wiernie kopiowane przez patomedia z zachodu.Teraz Biedny aktor Żełeński nie może nawet negocjować bo go banderowcy zamordują jak jednego członka delegacji która miała negocjować w Antalii zawieszenie broni z Rosją.
  Ech.,…

 5. Szwęda 04.06.2022 18:03

  MasaKalambura,
  Przecież Polska już dawno przejęta i wyprzedana, a naród wypatroszony mózgowo! Myślisz, że coś gorzej albo lepiej będzie dla Polaków jeżeli Polska będzie przejęta czy przez Moskali czy przez Eurokomuchów czy przez Żydostwo?… Zupełnie bez różnicy – Polska idzie na unicestwienie! Zresztą to było już przyklepane w 1985 roku. To wszystko już dobrze rozparcelowane ale to nie dla Moskali.

 6. MasaKalambura 04.06.2022 18:52

  Szwęda, nie jest tak źle. Nie jest beznadziejnie. Wciąż jest czego bronić i o co walczyć.

 7. Kaczor3333 04.06.2022 20:01

  Ja telewizji nie oglądam. Ale co tam u Pana prezydenta Ukrainy. Dalej w telewizji prosi o dostawy broni i pieniędzy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.