Zablokowano stronę gazety „Myśl Polska”

Opublikowano: 22.03.2022 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 8331

„UWAGA! Część operatorów z terenu Polski blokuje dostęp do serwisu myslpolska.info. Nasz zespół usiłuje przywrócić normalne funkcjonowanie strony. W tej chwili możecie korzystać z niej Państwo np. za pomocą VPN. Bezpieczne, bezpłatne aplikacje tego typu są obecnie masowo oferowane w sieci. Darmowy VPN zawiera także wyszukiwarka Opera” – informuje na „Facebooku” gazeta „Myśl Polska”, którą założyli Polacy w Wielkiej Brytanii w 1941 roku podczas II wojny światowej.

„Niewiarygodne, że to już 81 urodzimy. Dzisiaj nie świętujemy bo i niewiele mamy przyczynek do fetowania. Nasza strona internetowa została zablokowana przez „nieznanych”, choć w istocie rzeczy doskonale znanych sprawców. Nasi redaktorzy: Agnieszka Piwar, Mateusz Piskorski (ten sam, którego przez dwa lata więziono w areszcie wydobywczym bez postawienia zarzutów – przypis WM) i przede wszystkim redaktor naczelny Jan Engelgard, są publicznie obrażani i pomawiani. Stają się ofiarą linczu podburzanego przez wrogie Polsce siły motłochu. To zresztą nie jest dla nas pierwszyzna. Od pierwszych dni swojego istnienia, jeszcze w dalekim Londynie, nasza redakcja zmagała się z obstrukcją i cenzurą. Czasy zmieniły się a realia zatoczyły krąg. Znów mówienie prawdy jest niemodne. Lepiej mamić naród przyjemnymi i optymistycznymi złudzeniami, niż obnażać jakże odbiegającą od nich rzeczywistość. Jednak szykany i publiczny ostracyzm nie złamały nas. Co jednak ważniejsze nie złamały także Was, naszych Czytelników. Pomimo, że większość z Was by zajrzeć na nasze łamy musi dokonać sporego wysiłku, powoli odbudowujemy zasięgi i wkrótce wrócimy do poziomu sprzed blokady. Wasza postawa dodaje nam sił. Podobnie jak ciepłe słowa, zarówno te wyrażane publicznie jak i kierowane do nas w setkach rozmów. Ta siła będzie nam potrzebna. Jesteśmy bowiem gotowi stać na stanowisku, głośno artykułując polską rację stanu” – pisze Przemysław Piasta w najnowszym wydaniu papierowym gazety.

„Pierwszy numer „Myśli Polskiej” ukazał się 20 marca 1941 w Londynie. Pismo powstało jako organ Stronnictwa Narodowego. Jego pomysłodawcą był prof. Władysław Folkierski, który to stanął na czele Komitetu Redakcyjnego. Pierwszym redaktorem naczelnym tygodnika został Marian Rojek, wcześniej urlopowany z I-ego Korpusu Polskiego. W okresie II wojny światowej publicystyka pisma koncentrowała się na stosunkach pol­sko-radzieckich i polsko-niemieckich oraz zagadnieniu polskich ziem zachodnich (już od 1942 propagowano koncepcję zachodniej granicy Polski na Odrze i Nysie Łużyckiej). Po oficjalnym uznaniu w lipcu 1945 przez Wielką Brytanię Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej, wydawanie „Myśli Polskiej” zostało przez władze brytyjskie zawieszone, formalnie z uwagi na brak papieru. Gazeta ponownie zaczęła się ukazywać w marcu 1946, już jako miesięcznik. Nakład wynosił około 2 tysięcy egzemplarzy, z czego część przerzucano do Polski. 1 maja 1946 redakcję pisma przejął ówczesny prezes Stronnictwa Narodowego Tadeusz Bielecki, jednym ze współredaktorów został Wiktor Trościanko. Pod koniec 1947 kolejnym redaktorem naczelnym został Wojciech Wasiutyński. W 1958 zastąpił go Antoni Dargas” – informuje „Wikipedia”.

„W okresie stalinowskim w Polsce „Myśl Polska” znajdowała się w wykazie pism zakazanych przez cenzurę. Do przełomu październikowego w 1956 za posiadanie i czytanie pisma groziły ostre represje. W późniejszym okresie, począwszy od lat 70. XX wieku, „Myśl Polska” była półlegalna i dostępna w czytelni bibliotek miejskich. Tygodnik w kraju był drukowany i kolportowany przez Stowarzyszenie „Pax”. W 1993 redakcja pisma została przeniesiona do Polski, przy udziale m.in. Jana Tomasza Zamoyskiego. W latach tygodnik 2001–2004 ukazywał się pod tytułem „Nowa Myśl Polska”. Później powrócił do swojej dawnej nazwy” – czytamy w wikipedyjnym wpisie.

Redakcja nie ma poglądów proukraińskich. „Trzymać się z dala od tej wojny” – apeluje tytuł na pierwszej stronie okładki najnowszego numeru.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Facebook.com, pl.Wikipedia.org
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. Foxi 22.03.2022 12:44

    Idą bardzo silne podprogowe przekazy z telewizorów. Przestańcie to oglądać bo zawarujecie z nienawiści, którą wam wszczepiają.

  2. Szwęda 22.03.2022 17:52

    Na Tor Browserze strona odpala się. Też zdarzało się, że na TB otwierały się strony, które nie szły np. ani na guglowskiej ani fajerfoksie. VPNy dobre, ale te płatne – bezpłatne ponoć trefne.

  3. woma123 23.03.2022 00:45

    HI

    Przed chwilą sprawdziłem. Play blokuje myslpolska.info pod płaszczykiem korzystania z nieobsługiwanego protokołu który nie zapewnia bezpiecznego połączenia.
    Jutro napiszę do operatora oficjalny protest.

    DuDuS

  4. hashi 23.03.2022 10:55

    Na przejście graniczne z Białorusią (Bobrowniki) wczoraj wjechała kolumna NAtowska, głównie wozy bojowe i cysterny. War incomming …

  5. Tom 27.03.2022 18:54

    Mam internet przez Vectrę i https://myslpolska.info mi się nie otwierała. Ustaliłem, że powodem jest brak tej strony w domyślnych DNSach vectry. Zmieniłem DNSy na inne i działa. Polecam używać otwartych serwerów DNS. Brak wpisu w DNSach nie można uznać za blokowanie stron, więc jeśli nawet firmy dostarczające internet w domyślnych DNSach usunął jakies strony, to nie jest to ich blokowanie

  6. robi1906 27.03.2022 19:18

    Proszę mi odpowiedzieć co to za Myśl Polska skoro się drukuje Brauna i Słomkę?, czy ktoś tu zwariował albo ktoś tu ze mnie robi wariata?.
    Albo… albo, nie może być żadna myśl Polska ze zwykłymi szujami, a może jeszcze dacie Piłsudskiego?, no żesz…. ręce opadają i wy wszyscy się dziwicie że wszyscy nas ruchają w dupę?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.