Zabili owcę przed bramą Auschwitz-Birkenau

Opublikowano: 26.03.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Policja znowu musiała interweniować, gdyż nadal są osoby, które nie potrafią uszanować pamięci ofiar nazizmu. Tym razem grupa czterech kobiet i siedmiu mężczyzn zabiła jagnię przed bramą obozu Auschwitz-Birkenau.

11-osobowa grupa nie poprzestała na zabójstwie zwierzęcia pod słynnym napisem „Arbeit macht frei”, lecz zabrała się następnie za odpalanie racy z głośnymi okrzykami. Jakby i tego było mało, sześciu Polaków, czterech Białorusinów i Niemiec w wieku od 20 do 27 lat wykonywali te czynności rozebrani do naga. Na koniec skuli się łańcuchem.

Szczegółowy przebieg zdarzenia będzie mógł zostać zrekonstruowany na podstawie zapisów monitoringu, z którego istnienia „turyści” najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy. Policja ustala dopiero treść wydawanych przez nich okrzyków i to, co w ogóle skłoniło ich do takiego zachowania. „Gazeta Krakowska” sugeruje, że mogło chodzić o protest przeciwko wojnie na wschodniej Ukrainie.

Niezależnie od intencji najpewniej czeka ich sprawa o znieważenie miejsca publicznego, Muzeum Auschwitz-Birkenau jest zdecydowane przekazać sprawę do prokuratury.

Władze muzeum komentując incydent, po raz kolejny przypomniały swoje niezmienne stanowisko w sprawie wszelkich manifestacji, performance’ów czy happeningów w obozie zagłady czy wykorzystywania jego zdjęć i związanych z nim symboli. – Wykorzystywanie symboliki Auschwitz do jakichkolwiek manifestacji lub happeningów jest rzeczą karygodną i oburzającą. Godzi to w pamięć wszystkich ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – oświadczyli przedstawiciele instytucji.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

upośledzeni?

Waldorfus
Użytkownik

Dla Polski za mist muzułmanów…

Białorusini?… Barbarzyństwo ze wschodu, i wschodnia kultura: https://waldorfus.wordpress.com/2017/03/15/zerwany-klos-to-dziedzictwo-ignorantow-i-hipokrytow/

Ot co — pa ruski gawariu, na polskich ulicach, od jakiegoś czasu, coraz bardziej.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Brawa dla aktorów , dobrze zagrana sztuka, uczcili pamięć i ofiary holokaustu.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Jesli faktycznie chcieli manifestowac przeciwko “wojnie” na wschodzie ukrainy, to najlepszym miejscem byłby nasz parlament, ambasady izraela i usa…
co za imbecyl podpowiedział im akurat to miejsce???