Zabijanie psów na mięso jest nielegalne w Korei Południowej

Opublikowano: 23.06.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 9

Podczas gdy w Chinach rozpoczął się coroczny Festiwal Psiego Mięsa, Korea Południowa może wkrótce wprowadzić zakaz zabijania psów z przeznaczeniem do spożycia. Sąd w Bucheon niespodziewanie orzekł, że uśmiercanie tych zwierząt do celów kulinarnych jest nielegalne, a nawet wymierzył karę grzywny.

Jedzenie psiego mięsa jest tradycją nie tylko w Chinach, ale też w Korei Południowej. Szacuje się, że w tym kraju zabija się na mięso około milion psów rocznie. Jednak w ostatnich latach, konsumpcja psiego mięsa wyraźnie spadła.

Jedzenie psiego mięsa w Korei Południowej nie jest zakazane. Rząd wprowadził jedynie przepisy dotyczące ochrony zwierząt, przestrzegania higieny sanitarnej oraz zakazujące stosowania okrutnych metod uboju, aby przeciwdziałać znęcaniu się.

W 2017 roku, grupa działająca na rzecz ochrony zwierząt Care złożyła pozew przeciwko hodowcy psów w Bucheon. Oskarżono go o zabijanie zwierząt bez powodu, a także naruszenie przepisów budowlanych i higieniczno-sanitarnych. Tamtejszy sąd orzekł, że zabijanie psów celem uzyskania mięsa nie jest wystarczającym powodem i nałożył na niego karę finansową w wysokości trzech milionów wonów południowokoreańskich, tj. ponad 10 tysięcy złotych. Choć decyzja została wydana w kwietniu, informacja do mediów trafiła dopiero w tym tygodniu.

Orzeczenie sądu spotkało się z wielkim niezadowoleniem ze strony hodowców psów, którzy argumentują, że ludzie jedzą mięso krów, świń, kur i innych zwierząt, więc dlaczego nie można jeść mięsa z psów? Co więcej, w tym tygodniu do parlamentu Korei Południowej wpłynęła ustawa, która po przyjęciu może prawnie zakazać uśmiercania psów na mięso.

Tymczasem w Chinach, 21 czerwca rozpoczął się coroczny Festiwal Psiego Mięsa w mieście Yulin w regionie Kuangsi, który potrwa do 30 czerwca. W ciągu 10 dni, Chińczycy zjadają około 10 tysięcy psów i kotów. Są to zwierzęta bezdomne lub skradzione właścicielom, które są przetrzymywane w klatkach w fatalnych warunkach oraz brutalnie traktowane przez hodowców. „Święto” psiego mięsa każdego roku przykuwa uwagę organizacji ochrony zwierząt z całego świata, które domagają się, aby rząd zakazał tego procederu.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Scmp.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o