Zabierzcie swoje śmieci, albo zasypię nimi waszą ambasadę!

Opublikowano: 26.04.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 659

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte ogłosił, że Kanada zaśmieca jego państwo i powinna zabrać swoje śmieci – w przeciwnym wypadku zrobi coś “nieeleganckiego”. Władze Kanady chcą teraz rozwiązać ten problem i niewykluczone, że faktycznie będą musiały sprowadzić śmieci z powrotem do kraju.

W latach 2013-2014, kanadyjska firma wysłała na Filipiny ponad 100 kontenerów, które miały zawierać wyłącznie plastik nadający się do recyklingu. Jednak tamtejsi inspektorzy ustalili, że śmieci te w większości nie nadają się do recyklingu i są wśród nich odpady z gospodarstw domowych. Część kontenerów została już usunięta, lecz większość z nich pozostaje nienaruszona aż do dnia dzisiejszego.

We wtorek, prezydent Filipin Rodrigo Duterte oświadczył, że Kanada zamienia jego kraj w śmietnik i zaczął domagać się, aby tamtejszy rząd już w najbliższych dniach rozwiązał ten problem. W przeciwnym wypadku, Duterte „wypowie wojnę” i zwyczajnie odeśle odpady. Wcześniej zagroził również wyrzuceniem odpadów pod ambasadę Kanady w Manili.

Kanadyjski rząd początkowo twierdził, że nie może rozwiązać tego problemu, gdyż za transport tych kontenerów odpowiadała prywatna firma. Jednak w wyniku nacisków, władze zgodziły się poszukać wyjścia z tej sytuacji i już teraz mówi się, że Kanada może zabrać te śmierci do siebie.

Prawdopodobnie największym problemem, który stoi na przeszkodzie dla rozwiązania tego kryzysu, jest kwestia opłacenia przewozu śmieci. Żadna ze stron nie chce bowiem płacić za transport. Władze Kanady liczą, że uda się odnaleźć firmę, która odpowiada za dostarczenie tych kontenerów na Filipiny i pobrać od niej należytą opłatę.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheStar.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.