Zabiegali o „pilną interwencję z zewnątrz” w Polsce

Opublikowano: 18.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 505

Rozpętana 16 grudnia sejmowa awantura wydawała się początkowo kolejnym szaleństwem, których niestety nie brakuje w polskim parlamencie. Jednak teraz z perspektywy czasu pojawiają się zasadne pytania o to co było celem tej hucpy. Jak wynika z najnowszych ujawnionych informacji, już w dzień rozpoczęcia protestu, części opozycji, przedstawiono do podpisu przygotowany wcześniej dokument wzywający do “pilnej interwencji z zagranicy” na skutek wywołanego przez nich kryzysu parlamentarnego.

Okazuje się, że według posłów PSL i Kukiz’15, przedstawiciele partii PO i Nowoczesna planowali wystosowanie do Brukseli prośby o bratnią pomoc “w obronie demokracji” rzekomo zagrożonej przez błędny wynik wyborów ponad rok temu. Jednak zarówno Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL jak i Sylwester Chruszcz oraz Agnieszka Ścigaj z Kukiz15, potwierdzili, że było gotowe pismo, które podsunięto im do podpisania.

Ich odmowa sygnowania ewidentnie przygotowanego wcześniej pisma spowodowała, że nie dało się grać kartą, że w Polsce dzieje się coś niepokojącego i z tego powodu wskazani przez nich “mądrzejsi” z Brukseli muszą interweniować i ratować tych, którzy przegrali wybory w Polsce. Kto wie czy słynna ustawa 1066 nie powstawała właśnie po to, aby zalegalizować taką “bratnią pomoc”.

Zresztą zabieganie o wsparcie ośrodków zagranicznych to nic nowego, bo partia zwana przez złośliwych, PO.Nowoczesna, już w przeszłości wsławiła się próbami atakowania Polski z poziomu władz Unii Europejskiej. Skutkiem tego doszło do dwóch debat na temat Polski w parlamencie UE.

Trudno nie widzieć w takim działaniu elementów zdrady własnego narodu. Tak jak konflikty w rodzinie powinny być rozstrzygane wewnętrznie, tak samo powinno się czynić w kwestiach związanych z podziałami politycznymi. Wywlekanie takich spraw na arenie międzynarodowej wskazuje na to, że czyniący to, czują się bardziej lojalni wobec ośrodków zewnętrznych niż krajowych a to bardzo zły znak.

Oczywiście zarówno PO jak i Nowoczesna zaprzeczają, że takie pismo powstało i było podsuwane do podpisania. Jednak trudno uwierzyć w to, że zarówno przedstawiciele PSL jak i Kukiz’15, kłamią sugerując coś, co nie miało miejsca. Jest to jednak raczej dowód na to, że zarówno PO jak i Nowoczesna przeraziły się możliwym negatywnym odbiorem społecznym ich działań, które mogłyby być odebrane jako będące na granicy “Targowicy”.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Maximov 18.01.2017 09:34

  Jak dla mnie to bardzo poważne oskarżenie.
  Takie pismo, jeśli się potwierdzi, pogrzebie PO i Nowoczesną.

 2. hashi 18.01.2017 10:29

  To zdrada stanu wszyscy puczyści powinni dostać potężne kary finansowe i dożywotni zakaz polityki z ewentualnym wydaleniem z kraju najbardziej agresywnych jak Swetru czy Alimenciarz.

 3. rumcajs 18.01.2017 10:56

  @@Maximov@@
  Miałbyś racje, jakby nasi rodacy, potrafili myslec kategoriami państwa, a nie kolesiostwa, lub partyjniactwa. Wielu popierajacych po, czy nowoczesna, albo kod, samemu by o takowa pomoc poprosiło, zatem nie przestana popierac tych szumowin…
  @@hashi@@ D;atego jestem zdania, że przy zmianie konstytucji, powinna byc zagwarantowana mozliwośc stawiania przed trybunałem stanu, takich szubrawców, także przez zebranie, np 300-500 tys podpisów. Obecnie taka mozliwośc maja politycy, a ci wiadomo, jak w tym przysłowiu z krukiem…Jeden drugiemu krzywdy nie zrobi, bo sam ma cos na sumieniu.

 4. ZIWK 18.01.2017 11:45

  @Maximow
  Tygodnik “Do Rzeczy” jak zwykle pokazał się z najlepszej strony – na poziomie “Radia Erewań” = czyli w zasadzie prawda, tylko….
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/onet-ujawnia-oto-apel-opozycji-z-16-grudnia/6df22t7

  Ordynarne kłamstwo, pomówienia i manipulowanie treścią (nie przypadkowe!) niektórzy czytelnicy potraktowali jako świętą i objawioną “oczywistą oczywistość”. Ale innego czego można się spodziewać po partyjnej tubie propagandowej – szkoda tylko ludzi, którzy uwierzą temu źródłu na poziomie Trybuny Ludów…
  Takie podejście jest wynikiem zwyczajnego strachu przed ludźmi mającymi inne zdanie, niż aktualna zorganizowana grupa przestępcza trzymająca władzę.
  Gdyby byli czyści i wiedzieli, że mają poparcie prawdziwe, a nie zbudowane na kłastwie, oszustwie i przestępstwach to nie musieli by się obawiać zwykłej (i bez przymiotnikowej) PRAWDY.

  @Rumcajs
  Do listy bym dorzucił całe kierownictwo bezprawia i niesprawiedliwości – z Jarosławem K.ksywy “Konus”, “Prezes”, Antonim M. ksywa “Trotyl”, Zbigniewem Ź. ksywa “Zero”, Andrzejem D. ksywa “DługoPiS” i Tadeuszem R. ksywa “Ojciec”…

  A Konstytucję RP po co zmieniać, jeśli jest już nieużywanym zbiorem pustych słów?

 5. rumcajs 18.01.2017 12:18

  @@ZIWK@@
  Nawet na niemieckich , polskojezycznych portalach, sa podawane wyniki sondarzy popracia dla partii, i Kukiza-15. Zatem nie pisz ty kolego jeszcze gorzej niz ten “erewań”, bo to sa fakty.
  Nie jestem zwolennikiem pis, ale demokracja ma jedna prostą zasadę. Jesli w wyborach , nawet nie “moja ..kukiz15” opcja wygrywa, to szanuje ten wynik. PO z nowoczesna wczesniej przescigały sie w nasyłaniu na Polske, unijnych klacyków, zatem czemu by mieli kłamac ludzie z psl, czy od kukiza???
  A to nie “kaczorowe” ludziska o tym doniesli, a własnie z psl, i kukiz15, czyli opozycyjni. Słuzalcze mendia poprawnego politycznie lewackiego scieku, nigdy by tej prawdy nie opublikowały, bo jest ona dyskwalifikująca dla ich “idoli”.
  I daruj sobie te epitety, bo po tym co napisałes do mnie na końcu swej wypowiedzi, przestaje Twoje wpisy traktowac powaznie, a tak samo jak wypowiedzi alimenciarza kretacza, oraz rysia, co ujeżdza cudze zony w ciepłych krajach…

 6. Czejna 18.01.2017 14:16

  ZIWK
  Odjechales chlopie kompletnie z tym Lonetem i ich opisem zeczywistosci zawsze najprawdziwszym. Polecam ci poczytac komentarze pod tym twoim linikem, to moze zaczniesz widziec i kojarzyc i leczyc kurza slepote.

 7. kozik 19.01.2017 10:55

  POczesna i PiS to dwie strony tej samej monety, zaś PSL przyklei się do każdej opcji za synekury.
  PiS jest jedynie trochę lepszą opcją dla Polski, niż PO bo teraz nie wysługujemy się Niemcom/Ruskim, tylko Ameryce&Izraelowi.

  Skoro ustawa Komorowskiego 1066 jest zła – teraz mogła posłużyć jako pretekst dla zastosowania “klauzuli solidarności” przez Berlin (Brukselę) – to dlaczego PiS nie reaguje na apele Kukiz’15, by tę ustawę uchylić???
  Jak dla mnie PiS kontynuuje dzieło PO i przygotowuje bazę pod zamordyzm dla nowej siły politycznej, która nastanie po POPiSie. Czy władze PiS robią to świadomie, czy nie – to już inna sprawa. Na pewno ucierpi na tym Polska, a zyskają bezpieczniacy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.