Zabawki mogą być zagrożeniem dla dzieci

Opublikowano: 10.12.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 282

Dzieci, które mają „zbyt dużo zabawek”, są bardziej podatne na zespół deficytu uwagi – informują naukowcy z amerykańskiego University of Toledo. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie „Infant Behaviour and Development”.

W badaniu uczestniczyło 36 dzieci poniżej 3 roku życia, które mogły bawić się w pokoju z czterema lub szesnastoma zabawkami. Po przeanalizowaniu ich zachowania, naukowcy ustalili, że maluchy, które miały mniej zabawek, były bardziej kreatywne: każdą zabawką bawiły się dwa razy więcej czasu, wymyślając dla nich różne role.

Naukowcy rekomendują rodzicom, nauczycielom w przedszkolach i szkołach, aby usuwali większość zabawek z pola widzenia dzieci i od czasu do czasu je wymieniali, aby rozwijać u najmłodszych wyobraźnię i koncentrację.

Zespół deficytu uwagi — zaburzenie rozwojowe występujące u dzieci, któremu towarzyszy hiperaktywność oraz spadek koncentracji uwagi. Na to zaburzenie mogą cierpieć również osoby dorosłe, co prowadzi do pogorszenie percepcji informacji i zmniejszenia poziomu inteligencji.

Zdjęcie: vborodinova (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o