Zaawansowane rakiety wielostopniowe istniały już w XVI wieku

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1845

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia wielu bezcennych manuskryptów ujawniających zupełnie inne wersje dawnej historii. Wiele wskazuje na to, że technologia rakietowa uważana za dorobek XX wieku, to w rzeczywistości rozwinięcie idei XVI-wiecznych inżynierów.

Mowa tu chociażby o tak zwanym rękopisie „Sibiu”, który odkryto w rumuńskim mieście o tej samej nazwie, w 1961 roku. Zawiera on ponad 450 stron z obrazami, szkicami, rysunkami i szczegółowym opisem rakiet, różnych rodzajów paliw, a nawet teoretycznych pojazdów, bardzo podobnych w swoich cechach technicznych do współczesnych statków kosmicznych.

Badacz Dow Toderiu z Uniwersytetu w Bukareszcie, który dokonał tego niezwykłego odkrycia, początkowo nie mógł uwierzyć własnym oczom. Książka została napisana w 1556 roku przez niemieckiego wynalazcę Conrada Haasa (1509-1576). Niemiec był rzekomo autorem pierwszej rakiety wielostopniowej, w historii ludzkości.

Manuskrypt, zawierał wyniki jego 25-letniej pracy, nad wynalezieniem zaawansowanych rakiet, które zdaniem niektórych badaczy, mogły już w tamtych czasach wznieść się w kosmos. Zawarto w nim również obszerne informacje na temat artylerii i balistyki, starannie zademonstrował różne typy pocisków, opisy stabilizatorów, paliwa rakietowego i wielu innych teorii, które wyprzedzały ówczesny czas.

Nie jest to zresztą jedyny przykład takiej myśli inżynieryjnej. Zgodnie z zapiskami historycznymi, jeszcze w 1633 roku, brat słynnego lotnika Hezarfena Ahmeda Çelebiego, Laragi Hasan Çelebi, stworzył rakietę napędzaną przez ponad 300 funtów czarnego prochu. Miał to być prezent, na cześć narodzin córki sułtana Murada Laragiego. Çelebiprzetestował swoją rakietę na brzegu cieśniny Bosfor, niedaleko rezydencji sułtana.

Zgodnie ze źródłami z tego okresu, wynalazca potrzebował pomocy w podpaleniu lontów jego jedynej w swoim rodzaju rakiety. Wylot okazał się sukcesem, a Laragi wzbił się w powietrze na wysokość około 300 metrów. Kiedy w rakiecie skończyło się paliwo, otworzył parę skrzydeł i gładko w wodzie, a następnie popłynął na wybrzeże. Podobnie jak jego brat, Laragi został nagrodzony za swoje osiągnięcia workiem złota.

Oczywiście trudno jest przyjąć do wiadomości, że ludzie żyjący przed setkami lat byli znacznie bardziej inteligentni niż współcześni ludzie. Dzisiejsze rakiety, powstają w oparciu o dekady badań z zakresu aerodynamiki i znacznie bardziej zaawansowane systemy sterowania niż to z co posiadali ludzie w XVI roku. Pomimo tego, bez całego zaplecza naukowego, byli oni w stanie projektować i tworzyć rakiety spełniające niemal identyczne funkcje, co współczesne pociski balistyczne. Fakt że pojedyncze osoby były do tego zdolne jest zdecydowanie zaskakujący.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Szwęda 03.10.2021 13:37

  Podobnie budowniczowie Wielkiej Piramidy, ludzie a nie żadni tam kosmici! – dysponowali zapewne technikami, których dzisiejsi wielkogłowi nie są w stanie nawet sobie wyobrazić, a które to techniki wykorzystywały zwykłe prawa fizyki i chemii z jakichś powodów zarzucone i niewykorzystywane w następnych wiekach ani dzisiaj. Pewnie też przeznaczenie samej Piramidy mogło być prozaiczne chociaż zapewne bardzo ważne do ówczesnych ludzi.

 2. qhashbba 03.10.2021 20:57

  @Szweda Ludzie w czasach budowania piramid tak jak piszesz mieli prawdziwa wiedze fizyczna, chemiczna i biologiczna. Ta wiedza nie mozesz sie rozprzestrzenic dlatego, ze ludzie stali by sie niezalezni. Piramidy maja rozne przeznaczenia od dostarczania energii przez leczenie do podrozy astralnych.

  https://www.youtube.com/watch?v=OvYtnWrQudM&list=FL-2RLx4UH6dEDBpvly3Ml5A&index=28&t=672s

  https://www.youtube.com/watch?v=r5Ng6V6WWog&list=FL-2RLx4UH6dEDBpvly3Ml5A&index=55

  Sarkofagi w piramidach sa opakowaniami baterii. W tamtych czasach uzywano fermentacji do produkcji enegrgii, a takze naturalnych kwasow i ich reakcji z metalami, np miedzia.

  Jest sporo materialu na ten temat w sieci, tylko trzeba poswiecic troche czasu zeby sie do tego dokopac.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.