Zaawansowana medycyna Egipcjan

Opublikowano: 30.05.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1076

Kompleksowy materiał o wiedzy medycznej (i nie tylko), która była w posiadaniu kapłanów znad Nilu. Nasi przodkowie sprzed kilku tysięcy lat znali anatomię, zajmowali się psychologią, chirurgią, stomatologią, rozpoznawali mnóstwo chorób i schorzeń, w tym raka, cukrzycę, anemię. Przepisywali recepty, bazując na swojej wiedzy o właściwościach minerałów, roślin, substancjach pochodzenia zwierzęcego, a także związków chemicznych, które były w nich obecne. Dokonali tego w czasach bez komputerów, mikroskopów i innych wytworów techniki współczesnej, a mimo to podejście Egipcjan do zagadnień zdrowotnych w zasadzie nie różnił się od współczesnego. Założenie, że harmonia człowieka z wszechświatem daje dobrobyt, daje nam zrozumienie, że starożytni wiedzieli znacznie więcej, niż zakładamy.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JedynaDroga 30.05.2023 10:52

    Starożytni pozostawili mnóstwo wskazówek na temat zdarzeń które działy się w przeszłości i jakie siły stały za upadkiem dawnych cywilizacji.

    Jeżeli ktoś myśli, że upadek Rzymu, czy kultury Hellenistycznej przebiegał tak jak opisują to historycy, będzie musiał zweryfikować swoje poglądy.

    Ci sami niszczyciele odpowiedzialni za dawne wydarzenia sprawują absolutną władzę nad światem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.