Zaatakował stoisko „Zmień piec”, bo odczytał „Zmień płeć”

Opublikowano: 25.08.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 714

We Wrocławiu doszło do dość niecodziennego zdarzenia. Przed kościołem św. Michała Archanioła, w niedzielę 23 sierpnia mężczyzna zaatakował stanowisko pracy będące częścią kampanii “Wrocław bez smogu” realizowanej przez władze miasta. Pod hasłem “Zmień piec” zachęcą się wszystkich mieszkańców do – jak sam slogan wskazuje! – wyboru bardziej ekologicznego sposoby ogrzewania swojego domu i dbania o środowisko.

Niestety, jak się okazuje niektórzy z Polaków mają problemy z… czytaniem. „W pewnym momencie podjechał mężczyzna na rowerze. Powiedział głośno: “to nawet tutaj, pod kościołem, stoicie?!”. Nawet nie dał powiedzieć słowa i wymierzył kopniaka w stoisko. Siedziałem wtedy na ławce z komputerem i spadło to na mnie” – komentował dla portalu Gazeta.pl Bruno Zachariasiewicz, prezes Fundacji Plastformers.

O co poszło? Otóż „łysy pan, w wieku około 35 lat, na rowerze górskim”, jak został opisany w mediach społecznościowych, nie doczytał tekstu na bannerze. Najwyraźniej. Było na nim wyraźnie napisane „Zmień PIEC”, a nie „Zmień PŁEĆ”. “Do czego prowadzi retoryka nawoływania do nienawiści połączona z brakiem mózgu i nieumiejętnością czytania? Do agresji” – czytamy we wpisie na „Facebooku”.

„Jestem w szoku, że do tego doszło. Wygląda na to, że facet myślał, że propagujemy zmianę płci. Bardzo dużo osób odczytuje hasło „Zmień piec” jako „Zmień płeć”. A być może trafiłem na człowieka, który i tak zaatakowałby kogoś innego i nie było ku temu żadnych głębszych przyczyn?” – dodawał Zachariasiewicz. „Jeszcze tego samego dnia rano podszedł do mnie inny pan, zareagował agresywnym tonem. Powiedziałem, żeby uważnie przeczytał napis. Roześmiał się, przyznał się do błędu i przeprosił” – uzupełnia.

Sprawę bada już policja.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,25 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
GregPel
Użytkownik
GregPel

Może zamiast “Zmieniać płeć” lepiej “Wymienić stary piec” 😅, było by mniej agresji.

Piron
Użytkownik
Piron

Sytuacja groteskowa, pokazująca jak łatwo w dzisiejszych czasach stworzyć nieistniejący problem. Swoją drogą po części zawinił zarówno twórca reklamowego hasła (brak wyobraźni) jak również nadpobudliwi obywatele przeciwstawiający się nachalnej medialnie propagandzie LGBT. (świadczy to tylko o głębszych korzeniach i winowajcach całej sprawy, chodzi mi o twórców, propagatorów oraz sponsorów szkodliwych ideologii agresywnie promowanych w środkach masowego przekazu).