Zaangażowani w wojnę z Kurdami staną się bezkarni

Opublikowano: 26.06.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 645

Turecki parlament przyjął w czwartek specjalną ustawę, która zapewnia immunitet służbom oraz siłom zbrojnym zaangażowanym w “akcje antyterrorystyczne”. Oznacza to że siły bezpieczeństwa, wojsko a nawet służby cywilne nie będą mogły zostać oskarżone o nadużycia podczas walk z Kurdami.

W ostatnich miesiącach turecka kampania wymierzona przeciwko Kurdom wyraźnie nasiliła się. Turcja zwalcza ich głównie w południowo-wschodniej części kraju, ale także w północnej Syrii i Iraku. Prezydent Recep Tayyip Erdoğan oświadczył, że od lipca 2015 roku udało się wyeliminować 7500 “terrorystów” ale w akcjach zginęło niemal 500 żołnierzy i funkcjonariuszy policji.

Wspomniana ustawa sprawia że każde siły zaangażowane w wojnę z Kurdami otrzymają ochronę przed wszelkimi oskarżeniami. Nowe prawo jest retroaktywne i dotyczy również operacji podejmowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Tylko wojsko lub przywództwo polityczne będzie mogło decydować o ukaraniu żołnierzy.

Jest to dość niebezpieczny pomysł, gdyż tureckie wojska i służby staną się bezkarne, podobnie jak Izraelskie Siły Obronne które bardzo często otwierają ogień w kierunku Palestyńczyków. W obu przypadkach tłumaczy się, że jest to przecież walka z terrorystami. Tureckie siły oskarżane są o bardzo brutalne akcje w południowo-wschodniej części kraju – wśród ludności cywilnej stosowano broń ciężką i palono ludzi żywcem.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: SOTT.net
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 27.06.2016 00:14

    Dawniej napuścili kurdów na Ormian co zaowocowało ofiarami w ilości 1,5 mln. Teraz przyszła pora na samych kurdów. Ciekawe jaki wynik tera wykręcą. Kurdów w Turcji jest ogółem 12 mln.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.