Za palenie przy dziecku zapłacisz w Belgii 1000 euro

Opublikowano: 14.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1585

Regionalny parlament belgijskiego Regionu Flamandzkiego przyjął projekt ustawy, zgodnie z którą kierowcy samochodów i pasażerowie, którzy będą palić w aucie w obecności dzieci zostaną ukarani grzywną w wysokości do 1 tys. euro.

Jak poinformowała korporacja radiowo-telewizyjna RTBF, frakcja parlamentarna Chrześcijańscy Demokraci i Flamandowie (CD&V), która przygotowała projekt, liczy na przyjęcie analogicznej ustawy w dwóch innych regionach królestwa — Walonii i Regionie Stołecznym Brukseli.

Zakaz palenia w samochodach w obecności nieletnich w wieku do 16 lat obejmuje także papierosy elektroniczne — podkreśla RTBF.

Podobne zakazy istnieją już w niektórych krajach, np. we Francji, Wielkiej Brytanii czy Australii.

Bierne palenie jest również szkodliwe, a już w szczególności w niewielkich, zamkniętych przestrzeniach (takich jak samochód) i w przypadku osób najmłodszych — argumentują zwolennicy zakazu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 14.12.2018 16:27

    wgl powinno się karać każdego kto przy kimś pali, tacy palacze nie szanują nikogo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.