Za mało imigrantów wśród redaktorów naczelnych

Opublikowano: 20.05.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 38

Badania przeprowadzone przez organizację Nowych Twórców Niemieckich Mediów wskazują na niewielki odsetek osób imigracyjnego pochodzenia, pełniących funkcję redaktorów naczelnych mediów za naszą zachodnią granicą. Co więcej, nawet wśród nich nie znalazła się ani jedna osoba, która miałaby jakiekolwiek pozaeuropejskie korzenie.

Przedstawiciele wspomnianej instytucji przeprowadzili rozmowy ze 126 przedstawicielami czołowych niemieckich mediów, pracujących dla 122 redakcji ogólnokrajowych i regionalnych. Okazuje się, że aż 118 respondentów nie ma pochodzenia imigracyjnego, z kolei zaledwie 8 urodziło się poza tym krajem. Dodatkowo żaden z ośmiu obcokrajowców nie wywodził się spoza kontynentu europejskiego.

Nowi Twórcy Niemieckich Mediów są też zaniepokojeni faktem, że żaden z redaktorów naczelnych nie należy do mniejszości rasowych, a dodatkowo żaden nie zalicza się do grupy „identyfikowanych jako obcy w dyskursie publicznym”. Autorzy raportu na ten temat ubolewają też, że mają do czynienia z podobnymi statystykami w kraju, który „od co najmniej dwóch dekad jest państwem imigracyjnym”.

Konstantina Vassiliou-Enz, dyrektor Nowych Twórców Niemieckich Mediów, dostrzega w tym wszystkim duże zagrożenie. Mianowicie niemieckie media mają być narażone na utratę kontaktu z rzeczywistością, ponieważ ich redaktorzy w żaden sposób nie reprezentują różnorodności współczesnego niemieckiego społeczeństwa. Z tego powodu to tamtejsze media publiczne powinny pokazać przykład prywatnym podmiotom.

Na podstawie: Jungefreiheit.de, Migazin.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Czysty rasizm, na siłę wprowadzanie mniejszości etnicznych. Staram się być tolerancyjny ale teraz na myśl przychodzą mi teksty rapującego Korwina