Za globalną „wojną z rolnikami” stoją ONZ, WEF i KPCh

Opublikowano: 01.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1947

Nasilający się atak regulacyjny na producentów rolnych od Holandii i Stanów Zjednoczonych po Sri Lankę i dalej, jest ściśle związany z celami zrównoważonego rozwoju oenzetowskiej „Agendy 2030” oraz partnerów ONZ ze Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), powiedzieli portalowi „The Epoch Times” liczni eksperci.

Faktycznie, szereg z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs) jest bezpośrednio powiązanych z polityką, która wywiera presję na rolników, hodowców i dostawy żywności na całym świecie. Wysocy rangą członkowie Komunistycznej Partii Chin (KPCh) działający w ramach systemu ONZ pomogli stworzyć SDGs i obecnie pomagają kierować wdrażaniem globalnego planu przez organizację, co już wcześniej udokumentował „The Epoch Times”.

Wielu ekspertów stwierdziło, że jeśli polityka zrównoważonego rozwoju wspierana przez ONZ w zakresie rolnictwa i produkcji żywności pozostanie bez kontroli, doprowadzi do spustoszenia gospodarczego, niedoborów kluczowych towarów, powszechnego głodu i dramatycznej utraty wolności osobistych. Już teraz miliony ludzi na całym świecie borykają się z groźnymi niedoborami żywności, a oficjele z całego świata twierdzą, że wraz z upływem roku sytuacja będzie się pogarszać.

Eksperci powiedzieli „The Epoch Times”, że za tym wszystkim kryje się pewna agenda. Także prywatna własność ziemi jest na celowniku, ponieważ globalna produkcja żywności i gospodarka światowa są przekształcane w celu spełnienia globalnych celów zrównoważonego rozwoju, jak wynika z dokumentów U.N. przejrzanych przez „The Epoch Times”. Jak wyjaśnia ONZ na swojej stronie internetowej dotyczącej SDG, cele zaakceptowane w roku 2015 „stanowią podstawę dziesięcioleci pracy państw i ONZ”.

Jednym z najwcześniejszych spotkań definiujących agendę „zrównoważonego rozwoju” była Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Osiedli Ludzkich znana jako Habitat I, na której przyjęto tzw. Deklarację z Vancouver. Porozumienie stwierdzało, że „Ziemia nie może być traktowana jako zwykły majątek kontrolowany przez jednostki”, oraz że prywatna własność ziemi jest „głównym instrumentem akumulacji i koncentracji bogactwa, dlatego przyczynia się do niesprawiedliwości społecznej”.

„Publiczna kontrola nad użytkowaniem ziemi jest zatem niezbędna” – głosiła deklaracja ONZ, stanowiąc preludium do niesławnej już „przepowiedni” Światowego Forum Ekonomicznego, że do 2030 roku „nie będziesz niczego miał”.

Liczne agencje i urzędnicy ONZ nakreślili od tego czasu swoją wizję „zrównoważonego rozwoju”, w tym wezwania do drastycznego ograniczenia zużycia energii, konsumpcji mięsa, podróży, przestrzeni życiowej i dobrobytu materialnego.

Eksperci, z którymi rozmawiał „The Epoch Times”, twierdzą, że niektórzy z najbogatszych i najpotężniejszych liderów korporacyjnych na świecie współpracują z komunistami w Chinach i innych krajach, starając się scentralizować kontrolę nad produkcją żywności i zmiażdżyć niezależnych rolników i ranczerów. Światowe Forum Gospodarcze (WEF), sieć wielkich międzynarodowych przedsiębiorstw, która ściśle współpracuje z KPCh, jest „strategicznym partnerem” ONZ w sprawie Agendy 2030.

Rosnące regulacje dotyczące produkcji żywności, a także wysiłki zmierzające do zamknięcia wielu gospodarstw rolnych i rancz, pojawiają się w momencie, gdy urzędnicy na całym świecie, tacy jak prezydent USA Joe Biden i szef Światowego Programu Żywnościowego ONZ David Beasley, ostrzegają przed zbliżającymi się niedoborami żywności na świecie. Ale zamiast złagodzić restrykcje i zachęcić do większej produkcji, rządy państw zachodnich i wiele rządów zależnych od pomocy, zacieśniają je jeszcze bardziej.

Holenderscy rolnicy, którzy są już w punkcie krytycznym, odpowiedzieli tego lata masowymi protestami w całym kraju. Nastąpiło to po gwałtownych zamieszkach w Sri Lance, związanych z niedoborami żywności spowodowanymi przez politykę rządu.

Rządy i organizacje międzynarodowe podawały różne preteksty dla tej polityki, od zwiększania „zrównoważonego rozwoju” i ochrony różnych gatunków flory i fauny, do promowania „sprawiedliwości ekonomicznej”, a nawet zwracania ziem rdzennym mieszkańcom.

Według krytyków tej polityki, celem nie jest wcale ochrona środowiska czy walka ze zmianami klimatycznymi. Zamiast tego, eksperci ostrzegają, że narracja „zrównoważonego rozwoju” i inne uzasadnienia są narzędziem do uzyskania kontroli nad żywnością, rolnictwem i ludźmi. „Celem końcowym tych wysiłków jest ograniczenie suwerenności zarówno poszczególnych narodów, jak i ludzi” – powiedział Craig Rucker, prezes Committee for a Constructive Tomorrow (CFACT), organizacji zajmującej się polityką publiczną, specjalizującej się w kwestiach środowiska i rozwoju. „Intencją osób forsujących tę agendę nie jest ratowanie planety, jak twierdzą, ale zwiększenie kontroli nad ludźmi” – powiedział portalowi „The Epoch Times”, dodając, że celem jest centralizacja władzy na poziomie krajowym, a także międzynarodowym.

Autorstwo: Alex Newman
Na podstawie: TheEpochTimes.com, SDGS.UN.org, Documents-dds-ny.UN.org, Mirror.unhabitat.org, en.Wikipedia.org
Źródło zagraniczne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 01.08.2022 16:57

    Hitler i Stalin to przy globalistach ,,niegroźne betki,, Byli tylko marionetkami . niczym więcej. Faszyzm to nie ,,wynalazek,, Niemiec…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.