Za dziury w zębach odbiorą dzieci?

Opublikowano: 23.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 647

Whitby Melissa Lopez z Whitby w Kanadzie padła ofiarą nadgorliwego dentysty – lekarz, który zbadał jej 10-letnią córkę ocenił, że dziewczynka prawdopodobnie jest zaniedbana, bo ma 9 ubytków, i zgłosił ten fakt towarzystwu opieki nad dziećmi.

Po badaniu Elianny kilka miesięcy temu dentysta stwierdził, że leczenie takiej liczby ubytków będzie kosztować tysiące dolarów. Rodzina nie ma dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, więc rodzice dziewczynki musieliby płacić za wszystko z własnej kieszeni. Matka postanowiła zapytać o opinię drugiego dentystę. Ten ocenił, że ubytków jest mniej. Lopez kontynuowała leczenie w drugiej klinice dentystycznej, a pierwszemu lekarzowi nie dała znać, że rezygnuje z jego usług.

W czerwcu pani Lopez odebrała telefon z towarzystwa opieki nad dziećmi. Rozmówca powiedział jej, że dentysta zgłosił możliwe uchybienia w higienie jamy ustnej Elianny. Matka nie mogła uwierzyć, w jaki sposób lekarz mógł złożyć na nią skargę, jeśli nie zna całej sprawy. Fakt, że nie powiadomiła kliniki o zmianie lekarza i nie odbierała telefonów przypominających o wizycie, nie powinien mieć znaczenia, biorąc pod uwagę to, jak często ludzie zmieniają dentystów. Towarzystwo opieki nad dziećmi zamknęło sprawę. Najgorsze, że rodzina jest już notowana mimo udzielenia wyjaśnienia. Akta pozostają na zawsze.

Royal College of Dental Surgeons of Ontario (RCDSO) uważa, że dentysta, który dokonał zgłoszenia, zrobił to, co do niego należało. Zgodnie z ontaryjskim prawem o usługach dla dzieci i rodzin, każdy kto uważa, że dziecko jest ofiarą nadużycia lub zaniedbania, powinien to zgłosić. Co jest „nadużyciem” lub „zaniedbaniem”, pozostawia się jednak indywidualnej ocenie.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Light 23.07.2017 16:08

    W ten sposób może postąpić każdy dentysta, którego pacjenci zamienią go na innego. Rodzaj “wojny konkurencyjnej”.
    Ta rodzina powinna podać w sieci dane tego dentysty. Napisać, że uszczupli mu się klientela, to napisać niewiele.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.